اقتصاد کلان

۱۲ درصد مدیران عامل شرکت‌های دانش‌بنیان، زن هستند

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،محمدصادق خیاطیان رییس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی امروز در دومین رویداد «شکوفا» با بیان اینکه این رویداد از جهات مختلف دارای اهمیت گفت، گفت: مالکیت فکری برای کسب و کارهای جدید حکم اکسیژن برای انسان را دارد و باید به موضوع مالکیت فکری بیش از گذشته توجه شود. به گزارش …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،محمدصادق خیاطیان رییس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی امروز در دومین رویداد «شکوفا» با بیان اینکه این رویداد از جهات مختلف دارای اهمیت گفت، گفت: مالکیت فکری برای کسب و کارهای جدید حکم اکسیژن برای انسان را دارد و باید به موضوع مالکیت فکری بیش از گذشته توجه شود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،وی گفت: کشورها به دو دلیل در حوزه مالکیت فکری قانونگذاری می‌کنند؛ دلیل اول اینکه سعی می‌کنند از صاحبان ایده حمایت کنند تا از حقوق خود مطلع شوند و دلیل دوم، توسعه و ترویج خلاقیت و نوآوری است؛ از این رو در این حوزه قانونگذاری می‌کنند تا خلاقیت و نوآوری توسعه یابد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،خیاطیان وجود نظام مالکیت فکری مؤثر و کارآمد در هر کشور را موجب توجه به دارایی های فکری در رشد اقتصادی آنها دانست و یادآور شد:  خوشبختانه در سالیان گذشته این اتفاق در کشور افتاده است و از جنبه قانونگذاری، اجرا و حقوقی و قضایی به این موضوع به خوبی توجه شده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به نقش بانوان در توسعه کشورها، اظهار کرد: علی‌رغم همه فضاسازی‌ها در حوزه زنان، به طور قاطع می‌توان گفت در اغلب زمینه‌های علمی، زمینه فعالیت زنان و بانوان وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،وی با اشاره به دستاوردهای زنان در زیست‌بوم دانش‌بنیان، گفت: ۷۰۶ نفر از مدیران عامل شرکت‌ها یعنی ۱۲ درصد بانوا  و ۲۵۸۲ نفر معادل ۲۲ درصد از اعضای هیئت مدیره شرکت‌های دانش‌بنیان بانوان هستند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،به گفته وی، ۱۷ درصد از سهام شرکت‌ها متعلق به زنان است و ۳۰ درصد اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها را بانوان تشکیل می‌دهند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،خیاطیان با بیان اینکه این آمارها حضور زنان در عرصه‌های علمی را نشان می دهد، ادامه داد:  من از بانوان سرزمین می‌خواهم یکی از اصلی‌ترین فعالیت‌های خود را دانش‌بنیانی بگذارند، چرا که امروز موضوع دانش‌بنیان و اقتصاد دانش‌بنیان یک انتخاب نبوده، بلکه یک ضرورت است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،خیاطیان با  تأکید بر اینکه اهتمامی که از بالاترین مقامات، به موضوع دانش‌بنیان شده، بی‌نظیر است؛ گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری سهم GDP اقتصاد دانش‌بنیان بایستی به ۵ درصد برسد و ما نیز امیدواریم بتوانیم به عنوان یک نهاد تأمین مالی در کنار معاونت علمی، این هدف را تحقق ببخشیم.

منبع خبر : اتاق ایران آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!