اخبار اقتصادی و صنعتیاقتصاد کلان

۹ میلیون دستگاه کارت‌خوان قطع شد

به گزارش بیابانک نیوز، عباس مزیکی امروز _ چهارشنبه سی‌ام آذر _ در جمع اعضای شوراهای اسلامی استان اصفهان اظهار کرد: در سال‌های گذشته، اطلاعات دقیقی از دستگاه‌های کارت‌خوان وجود نداشت، اما از اواخر سال گذشته و امسال، ساماندهی این دستگاه‌ها انجام شد. همه دستگاه‌های کارت‌خوان موجود در استان تعیین تکلیف شدند و حدود ۹ …

به گزارش بیابانک نیوز، عباس مزیکی امروز _ چهارشنبه سی‌ام آذر _ در جمع اعضای شوراهای اسلامی استان اصفهان اظهار کرد: در سال‌های گذشته، اطلاعات دقیقی از دستگاه‌های کارت‌خوان وجود نداشت، اما از اواخر سال گذشته و امسال، ساماندهی این دستگاه‌ها انجام شد. همه دستگاه‌های کارت‌خوان موجود در استان تعیین تکلیف شدند و حدود ۹ میلیون دستگاه هم قطع شد.

وی ادامه داد: در زمان حاضر، گردش‌های مالی خوب و فوق‌العاده‌ای در سامانه‌های فروشگاهی مشاغل وجود دارد و امسال مالیات مشاغل افزایش می‌یابد.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان با بیان اینکه وصول مالیات در توزیع ثروت تاثیر دارد، اضافه کرد: باید از هر کسی که درآمد بیشتری دارد، مالیات بیشتری دریافت شود تا توزیع ثروت انجام شود.

مزیکی گفت: بیش از سه هزار میلیارد تومان عوارض آلایندگی و مالیات بر ارزش افزوده در هشت‌ماهه سال گذشته در استان اصفهان توزیع شد که از این مقدار، ۶۹۶ میلیارد تومان به عوارض آلایندگی اختصاص داشت و دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از محل ارزش افزوده میان شهرداری‌های استان توزیع شد.

وی افزود: در هشت‌ماهه امسال، پنج هزار و ۱۱۳ میلیارد تومان عوارض آلایندگی و ارزش افزوده توزیع شده که فقط ۱۰۷ میلیارد تومان آن عوارض آلایندگی مربوط به سال‌های گذشته است و در عمل، در سال جاری، از محل آلایندگی مبلغی دریافت نشده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان خاطرنشان کرد: سهم شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، فرمانداری‌ها و عشایر استان به‌صورت جزءبه‌جزء از مجموع پنج هزار میلیارد تومان مالیات ارزش افزوده مشخص است.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان با بیان اینکه اصلاح مالیات بر ارزش افزوده از جهاتی به نفع شهرداری‌هاست، ادامه داد: شهرهایی که جمعیت بیشتری داشته باشند به‌نسبت جمعیت، عوارض بیشتر و شهرهای کوچک و با جمعیت کمتر عوارض کمتری دریافت می‌کنند.

به گزارش بیابانک نیوز، اجلاس شورای اسلامی استان اصفهان با حضور مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان در فولاد مبارکه برگزار شد.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!