اخبار اقتصادی و صنعتیغذا، دارو و کشاورزی

۸ پروژه آبرسانی در اصفهان طی هفته دولت کلنگ زنی می‌شود

به گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان، با بیان اینکه این هشت پروژه با هدف آبرسانی پایدار به مناطق شهری و روستایی استان اصفهان در هفته دولت کلنگ زنی خواهد شد، اظهار کرد: آبرسانی به مجتمع روستایی زرکان میمه شامل روستاهای موته، لایبید، لوشاب و حسن …

به گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان، با بیان اینکه این هشت پروژه با هدف آبرسانی پایدار به مناطق شهری و روستایی استان اصفهان در هفته دولت کلنگ زنی خواهد شد، اظهار کرد: آبرسانی به مجتمع روستایی زرکان میمه شامل روستاهای موته، لایبید، لوشاب و حسن رباط از مهم‌ترین این پروژه‌ها خواهد بود که با هزینه اجرایی ۷۰۰ میلیارد ریال، پنج هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی اضافه کرد: برای اجرای این پروژه یک مخزن ۵۰۰ متر مکعبی، یک ایستگاه پمپاژ با ظرفیت ۲۰ لیتر در ثانیه و ۳۰ کیلومتر خط انتقال نیاز است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان افزود: آبرسانی به روستاهای مجتمع اَشِن گلدره مهردشت نجف آباد با هزینه اجرایی ۶۰۰ میلیارد ریال یکی دیگر از طرح‌ها است که ۳۵۰۰ نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد و برای اجرای آن یک مخزن ۵۰۰ متر مکعبی و یک ایستگاه پمپاژ با ظرفیت ۱۵ لیتر در ثانیه احداث و ۱۵ کیلومتر خط انتقال اجرا خواهد شد.

به گفته اکبریان، احداث مخزن ذخیره آب پنج هزار مترمکعبی شهرهای سده ورنامخواست لنجان از دیگر پروژه‌هایی است که در هفته دولت توسط آبفای استان اصفهان کلنگ زنی می‌شود و هزینه اجرایی آن ۷۰۰ میلیارد ریال است.

وی اضافه کرد: ۶ کیلومتر خط انتقال در احداث این مخزن اجرا می‌شود و این طرح ۴۵ هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.

آغاز عملیات اجرایی خط انتقال آب به مناطق مرکزی شهر اصفهان

مدیر عامل آبفای استان اصفهان تقویت فشار مناطق شهر اصفهان با اجرای رینگ خطوط انتقال آب در خیابان‌ها و محلات ارغوانیه، مولوی، چمران، باهنر و صادقی را از دیگر پروژه‌ها برشمرد و افزود: هزینه اجرایی این طرح ۳۰۰ میلیارد ریال و جمعیت تحت پوشش آن ۶۰ هزار نفر است که شش کیلومتر خط انتقال در آن اجرا خواهد شد.

اکبریان اظهار داشت: حفر و تجهیز چاه و احداث خط انتقال آب روستای قائم آباد، احداث مخزن ذخیره آب روستای قهساره اردستان، خط انتقال شهر خور با ۶ هزار و ۷۶۵ نفر جمعیت تحت پوشش و ۸.۵ کیلومتر خط انتقال و آب شیرین کن مهرجان و عروسان گلستان نخلستان خور و بیابانک از دیگر پروژه‌هایی هستند که به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، کلنگ زنی خواهد شد.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!