مسکن و حمل و نقل

۸۵۰ هکتار زمین به محدوده‌ شهرهای استان اصفهان الحاق می‌شود – خبرگزاری مهر |

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، علیرضا قاری‌قرآن در حاشیه نود و چهارمین جلسه شورای مسکن استان اصفهان در خصوص آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن استان اظهار داشت: در این استان بیش از ۴۳۰ هزار نفر اقدام به ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن کردند که پس از پالایش و بررسی‌های لازم افزون بر …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، علیرضا قاری‌قرآن در حاشیه نود و چهارمین جلسه شورای مسکن استان اصفهان در خصوص آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن استان اظهار داشت: در این استان بیش از ۴۳۰ هزار نفر اقدام به ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن کردند که پس از پالایش و بررسی‌های لازم افزون بر ۱۴۴ هزار متقاضی، حائز شرایط فعال شناخته شدند.

اختصاص پروژه‌های مسکن نهضت ملی به ۲۹ هزار متقاضی در اصفهان

وی افزود: از مجموع متقاضیان حائز شرایط بیش از ۵۲ هزار متقاضی افتتاح حساب کردند و افزون بر ۲۹ هزار نفر از متقاضیان به پروژه‌ها اختصاص یافتند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان ابراز داشت: طرح نهضت ملی مسکن استان اصفهان هم اکنون در ۱۸ شهر به صورت بنیاد ساخت با متوسط پیشرفت فیزیکی ۲۵ درصد و در ۳۹ شهر به صورت گروه ساخت با میانگین پیشرفت ۲۳ درصد در حال اجرا است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اضافه کرد: از مجموع متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در سطح استان بیش از ۲۲۱ هزار متقاضی برای شهرهای جدید بهارستان، فولادشهر و مجلسی ثبت نام کردند که از این تعداد افزون بر ۷۲ هزار نفر حائز شرایط شناخته شدند.

قاری‌قرآن ادامه داد: شهر جدید بهارستان بدلیل شرایط مناسب زیستی شهروندان، از جمله فاصله ۱۵ کیلومتری به شهر مادر و برخورداری از برخی زیرساخت‌ها، بیشترین میزان ثبت نامی‌های استان را به خود اختصاص داده و دارای بیش از ۵۳ هزار متقاضیِ حائز شرایط فعال است.

به گفته وی در شهرهای جدید فولادشهر و مجلسی نیز به ترتیب بیش از ۱۷ هزار و یکهزار و ۲۰۰ متقاضی حائز شرایط فعال هستند و افزون بر هشت هزار و ۶۰۰ متقاضی در فولادشهر و بیش از ۸۰۰ متقاضی در مجلسی به پروژه‌ها تخصیص یافتند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار داشت: در سطح استان اصفهان اراضی مورد نیاز برای ساخت بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی تأمین شده که از این میزان، اراضی مورد نیاز برای ساخت بیش از ۴۷ هزار واحد در سطح استان موجود بود و مابقی از روش‌های مختلف تأمین شده است.

فونداسیون بیش از ۸۰۰۰ واحد مسکن طرح نهضت ملی پایان یافت

وی گفت: در حال حاضر در مجموع ۴۹۸ هکتار اراضی به محدوده شهرهای استان الحاق شده همچنین ۸۵۰ هکتار دیگر نیز در دست الحاق است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه تا کنون پروانه ساختمانی بیش از ۲۰ هزار واحد در سطح استان اصفهان اخذ شده است گفت: با تلاش‌های شبانه روزی مجموعه دست اندر کاران اجرایی طرح نهضت ملی مسکن استان اصفهان در حال حاضر فونداسیون بیش از هشت هزار واحد پایان یافته، اسکلت و سقف افزون بر چهار هزار واحد انجام شده است و ۳۵۰ واحد نیز در مرحله سفت کاری قرار دارند.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!