صنعت و تجارت

۵ خودروی چینی بازار ایران که بیشترین کاهش قیمت را داشتند/عکس

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،امیرمسعود عابدین خودروهای چینی در حال حاضر، سهم قابل توجهی از بازار را در اختیار گرفته‌اند.در این مقاله، قصد بررسی قیمت خودروهای مونتاژی چینی را داریم که همه این خودروها، جزو محبوب‌ترین چینی‌های بازار هستند. ۱.تیگو ۸ پرومکس پس از عرضه تیگو ۸ پرو، نوبت به نسخه پرومکس آن رسید.با …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،امیرمسعود عابدین خودروهای چینی در حال حاضر، سهم قابل توجهی از بازار را در اختیار گرفته‌اند.در این مقاله، قصد بررسی قیمت خودروهای مونتاژی چینی را داریم که همه این خودروها، جزو محبوب‌ترین چینی‌های بازار هستند.

۱.تیگو ۸ پرومکس

پس از عرضه تیگو ۸ پرو، نوبت به نسخه پرومکس آن رسید.با توجه به اضافه شدن برخی امکانات مانند ویژگی چهار چرخ محرک به این نسخه، انتظار اختلاف قیمت با نسخه پرو را داشتیم.اما این اختلاف قیمت، بیش از حد و عجیب بود.

تیگو ۸ پرومکس در اواخر سال ۱۴۰۱، قیمتی نزدیک به ۳ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان در بازار داشت که تعجب بسیاری را بابت این قیمت گزاف، آن هم بابت یک خودروی چینی مونتاژی، برانگیخت.نسخه پرومکس در آن زمان نزدیک به ۴۵۰ میلیون با نسخه پرو اختلاف قیمت داشت.

اما پس از گذشت زمان و ورود به سال ۱۴۰۲، به قیمتی نزدیک به ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان رسید که به مذاق کسانی که این خودرو را از شرکت با قیمتی نزدیک به ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان خریده بودند، بسیار خوش آمد!

اما با گذشت چند ماه، این روزها قیمتی نزدیک به ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان دارد که یعنی کاهش قیمتی بیش از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای این خودروی چینی.

جالب است بدانید که تیگو ۸ پرومکس قیمتی نزدیک به ۳۰ هزار دلار، معادل یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان قیمت دارد؛ولی متاسفانه با این قیمت در بازار ایران به فروش می‌رسد که کسی هم در این باره پاسخگو نیست.

۲.کی‌ام‌سی T۸

۵ خودروی چینی بازار ایران که بیشترین کاهش قیمت را داشتند/عکس

کی‌ام‌سی T۸ دومین خودرویی است که بیشترین کاهش قیمت را در این ۱۰۰ روز تجربه کرده است.از اواخر فروردین ماه تا امروز، حدود ۵۸ درصد از قیمت این پیکاپ کاسته شده است.

T۸ در اواخر فروردین ماه امسال، قیمتی نزدیک به ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در بازار داشت که امروز، شاهد قیمتی نزدیک به یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان هستیم.قیمت جهانی کی‌ام‌سی یا همان جک T۸ نزدیک به ۹۵۰ میلیون تومان است

۳.دیگنیتی پرایم

۵ خودروی چینی بازار ایران که بیشترین کاهش قیمت را داشتند/عکس

ورود نسخه پرستیژ دیگنیتی، آنچنان روی قیمت این مدل تاثیر فراوانی نداشته و هر دو خودرو به یک میان، کاهش قیمت یکسانی را تجربه کردند.در اوایل اردیبهشت، دیگنیتی پرایم و پرستیژ در مدل ۱۴۰۱، اختلاف قیمت ۴۰۰ میلیونی داشتند و اکنون هم همین اختلاف قیمت را حفظ کردند.

دیگنیتی پرایم مدل ۱۴۰۲ در اوایل ورود به بازار، ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان قیمت می‌خورد.اما اکنون قیمتی نزدیک به یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان پیدا کرده است.

قیمت جهانی دیگنیتی پرایم که با نام دانگ‌فنگ ix۵ شناخته می‌شود، در بهترین حالت به ۲۰ هزار دلار، معادل ۹۶۰ میلیون تومان می‌رسد.

۴.فیدلیتی پرایم (۷ نفره)

۵ خودروی چینی بازار ایران که بیشترین کاهش قیمت را داشتند/عکس

چهارمین خودرویی که بیشترین کاهش قیمت را تجربه کرد، فیدلیتی پرایم نسخه ۷ نفره بود.مقدار این کاهش قیمت نزدیک به ۴۶ درصد محاسبه شده است.فیدلیتی پرایم ۷ نفره مدل ۱۴۰۲، یک میلیارد و ۶۳۰ میلیون و مدل ۱۴۰۱، یک میلیارد و ۵۹۰ میلیون تومان اکنون قیمت دارد.

در اوایل اردیبهشت، قیمت مدل ۱۴۰۱ به ۲ میلیارد و ۳۵۰ میلیون رسیده بود که بالاترین میزان برای این خودرو بود.

۵.لاماری ایما

۵ خودروی چینی بازار ایران که بیشترین کاهش قیمت را داشتند/عکس

میزان کاهش قیمت لاماری ایما حدودا ۴۵ درصد محاسبه شده است.در اوایل ورود پر سر و صدایش، مدل ۱۴۰۱ قیمتی نزدیک به ۲ میلیاردو ۷۰۰ میلیون تومان را هم تجربه کرد! اما از بعد از این قیمت، کاهش قیمت برای این مدل شروع شد.مدل ۱۴۰۲ لاماری ایما اکنون قیمتی نزدیک به یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان دارد.

به احتمال زیاد با ورود نسخه فول آپشن لاماری ایما با پسوند X، شاهد کاهش قیمت نسخه فعلی موجود در بازار باشیم.

قیمت جهانی لاماری ایما که با نام دانگ‌فنگ فورتینگ T۵ EVO شناخته می‌شود؛ نزدیک به ۱۷ هزار دلار و معادل ۸۲۰ میلیون تومان است که محاسبه میزان اختلاف قیمت آن با نسخه مونتاژی ایران را به شما مخاطبان واگذار می‌کنیم!

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در مراجعه کنید.

۲۲۷۲۲۷

منبع خبر خبر آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!