دسته بندی نشده

۱۱ مرکز ناایمن در پایتخت بحران‌ساز هستند

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، سوده نجفی امروز _ شنبه یکم بهمن _ در جمع خبرنگاران به مناسبت ششمین سالگرد شهادت آتش‌نشانان ساختمان پلاسکو اظهار کرد: تسلیت به خانواده‌های جانباختگان حادثه تلخ آتش‌سوزی تسلیت می‌گویم و یاد و خاطره آن آتش‌نشانان را گرامی می‌دارم. وی ادامه داد: درباره ساختمان‌های نا ایمن موجود در شهر …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، سوده نجفی امروز _ شنبه یکم بهمن _ در جمع خبرنگاران به مناسبت ششمین سالگرد شهادت آتش‌نشانان ساختمان پلاسکو اظهار کرد: تسلیت به خانواده‌های جانباختگان حادثه تلخ آتش‌سوزی تسلیت می‌گویم و یاد و خاطره آن آتش‌نشانان را گرامی می‌دارم.

وی ادامه داد: درباره ساختمان‌های نا ایمن موجود در شهر تهران بنده به دفعات در صحن علنی شورای شهر نکاتی را در مورد رسیدگی به آنها که بسیار مهم و حائز اهمیت است تذکر دادم.

رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه نسبت به موضوع ساختمان‌های ناایمن درگذشته شاهد بی توجهی‌هایی بودیم، گفت: در دوره چهارم شورای شهر مصوبه‌ای در تاریخ ۹۵/۶/۲۳ تحت عنوان توسعه و بهبود خدمات ایمنی و آتش‌نشانی به تصویب رسید که در آن سازمان سازمان آتش‌نشانی موظف شد به صورت دوره‌ای از ساختمان‌ها بازدید داشته باشد و نواقص و مشکلات را به مالک و شهرداری منطقه ابلاغ کنند.

وی در خصوص اینکه در این مصوبه ساختمان‌ها به سه دسته تقسیم شدند افزود: ساختمان‌های پرخطر که باید یک بار در سال بازدید شوند، ساختمان‌های میان خطر هر سه سال یکبار و ساختمان خیلی کم‌خطر که در طول ۱۰ سال باید یکبار مورد بررسی قرار گیرند.

نجفی تصریح کرد: در بخش دیگری از این مصوبه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری مکلف شده است قبل از زمان صدور پروانه ساختمانی برای کلیه اماکن دستورالعمل ایمنی ساختمان را به مالکان ابلاغ و در پروانه ساختمان درج کند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بازدیدهای خود از شهر تهران خاطرنشان کرد: در شهر تهران ۱۲۹ ساختمان ناایمن و پرخطر وجود دارد که اگر در هرکدام از آن‌ها حادثه‌ای رخ دهد منجر به بحران خواهد شد، این ساختمان‌های ناایمن شامل ساختمان‌های تجاری، خدماتی و حتی درمان نیز می‌شود و ۱۱ مرکز ناایمن درمانی در سطح شهر تهران وجود دارد که بحران‌ساز شده‌اند.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!