گردشگری

۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به سرمایه‌گذاران بناهای تاریخی پرداخت می‌شود

به گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان، عزت‌الله ضرغامی در حاشیه بازدید از محور بازار تاریخی نائین اظهار داشت: سرمایه‌گذاران زیادی آماده سرمایه‌گذاری برای احیا بناهای تاریخی شهرستان نائین هستند، ولی برخی محدودیت‌های اداری، راه را برای ادامه فعالیت آن‌ها ناهموار کرده، بنابراین به صندوق …

به گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان، عزت‌الله ضرغامی در حاشیه بازدید از محور بازار تاریخی نائین اظهار داشت: سرمایه‌گذاران زیادی آماده سرمایه‌گذاری برای احیا بناهای تاریخی شهرستان نائین هستند، ولی برخی محدودیت‌های اداری، راه را برای ادامه فعالیت آن‌ها ناهموار کرده، بنابراین به صندوق احیا بناهای تاریخی کشور دستور اکید دادم تا با ورود به این موضوع، موارد موجود را بر سر راه سرمایه‌گذاران برای احیا بناهای تاریخی برطرف کنند.

وی افزود: بخش قابل‌توجهی از این بازار تاریخی و منحصر به فرد ۷۰۰ ساله که مرمت و احیا شده است با وجود داشتن بیش از ۳۰۰ فروشگاه، تعطیل است و امید می‌رود با برنامه‌ریزی‌های لازم ضمن احیا هنرهای دستی و سنتی منطقه، برخی مشاغل جدید نیز متناسب با بافت تاریخی بازار در این محور ایجاد شود تا نسل جوان نیز با رغبت بیشتری با حضور در این مجموعه تاریخی به احیا آن یاری رسانند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: این وزارتخانه به همراه اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان آماده هرگونه همکاری برای احیا این بازار تاریخی است.

ضرغامی تصریح کرد: تلاش می‌کنیم تا با افزایش بودجه‌های ادارات کل استانی ازجمله استان اصفهان برای احیا و مرمت آثار تاریخی این استان و شهرستان‌های آن گام مؤثری برداریم.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در بازدید از کاروانسرای تاریخی بلاباد نیز توسعه سرمایه‌گذاری را ضامن گسترش گردشگری در محور شرق اصفهان دانست و گفت: امروز بیش از هر زمان دیگر به حمایت از سرمایه‌گذاران به‌منظور توسعه گردشگری در شرق اصفهان نیازمندیم.

وی افزود: در حال حاضر کاروانسرای ۴۰۰ ساله بلاباد با ظرفیت اقامت ۶۰ نفر توسط بخش خصوصی در حال احیاست، بنابراین تلاش می‌کنیم با جلب همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه و همچنین ارائه تسهیلات تبصره ۱۸ از بخش خصوصی حمایت کنیم.

به گزارش سرمایه ایرانی، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی صبح امروز پنجشنبه بیست و ششم اَمرداد ۱۴۰۲ در سفری یک روزه وارد اصفهان شد.

از برنامه‌های این سفر می‌توان به حضور در شهرستان نائین در محور شرق اصفهان به‌عنوان دروازه کویر مرکزی ایران به‌منظور بازدید از جاذبه‌های تاریخی، محورهای گردشگری، دیدار با فعالان میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و همچنین دیدار با مسئولان محلی و نمایندگان مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد.

سفر به شهرستان مبارکه در ابتدای محور گردشگری جنوب استان اصفهان و دیدار با فعالان میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و همچنین دیدار با مسئولان محلی و نمایندگان مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی نیز از دیگر برنامه‌های سفر یک‌روزه وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به استان اصفهان است.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!