اقتصاد جهانی

یک دهه اقتصادی از دست می‌رود

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،اکونومیک، بر اساس گزارشی که بانک جهانی منتشر کرد، اعلام کرد انتظار می‌رود حداکثر نرخ بلندمدت اقتصاد جهانی که می‌تواند بدون تحریک تورم رشد کند، تا پایان این دهه به پایین‌ترین حد در ۳۰ سال گذشته برسد. به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،اکنون به دنبال بحران کرونا و حمله روسیه …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،اکونومیک، بر اساس گزارشی که بانک جهانی منتشر کرد، اعلام کرد انتظار می‌رود حداکثر نرخ بلندمدت اقتصاد جهانی که می‌تواند بدون تحریک تورم رشد کند، تا پایان این دهه به پایین‌ترین حد در ۳۰ سال گذشته برسد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،اکنون به دنبال بحران کرونا و حمله روسیه به اوکراین، میانگین رشد بالقوه تولید ناخالص داخلی جهانی با یک سوم کاهش از نرخ ثبت شده در دهه ۲۰۰۰ به ۲.۲ درصد سالانه در سال‌های آینده می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،ایندرمیت گیل، اقتصاددان ارشد بانک جهانی خاطرنشان کرد: «ممکن است یک دهه از دست رفته برای اقتصاد جهانی شکل بگیرد».

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،با این حال، گزارش تاکید کرد که این رشد می‌تواند با تعدیل‌هایی در پنج حوزه کلیدی همسویی چارچوب‌های پولی و مالی، افزایش سرمایه‌گذاری سبز، کاهش هزینه‌های تجاری، گسترش بخش خدمات و افزایش مشارکت نیروی کار بهبود یابد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، 

منبع خبر : اتاق ایران آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!