اقتصاد کلان

کاهش ۱۹ درصدی واردات نهاده‌های دامی در ۱۴۰۱

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،حجم واردات نهاده‌های دامی به کشور در سال گذشته به ۱۴ میلیون و ۳۴۵ هزار تن رسیده که نسبت به دوره مشابه سال ۱۴۰۰ حدود ۱۹ درصد کاهش نشان می‌دهد؛ درحالی‌که ارزش واردات این اقلام بالغ‌بر ۷ میلیارد دلار بوده و نسبت به دوره مشابه سال قبل از آن تغییر …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،حجم واردات نهاده‌های دامی به کشور در سال گذشته به ۱۴ میلیون و ۳۴۵ هزار تن رسیده که نسبت به دوره مشابه سال ۱۴۰۰ حدود ۱۹ درصد کاهش نشان می‌دهد؛ درحالی‌که ارزش واردات این اقلام بالغ‌بر ۷ میلیارد دلار بوده و نسبت به دوره مشابه سال قبل از آن تغییر محسوسی نشان نمی‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،در حقیقت، فارغ از تغییرات بنیادین در ترکیب واردات نهاده‌های دامی کشور که منجر به افزایش وزن ذرت و کاهش وزن ذرت در سبد وارداتی شده است؛ در حالی گذشته، تحت تأثیر تورم تحمیل شده از جنگ روسیه و اوکراین به بازار نهاده‌های دامی و محصولات کشاورزی، حجم واردات ایران در این حوزه با اختصاص اعتبار معادل سال ۱۴۰۰، بالغ‌بر ۱۹ درصد کمتر بوده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،بررسی واردات نهاده دامی به تفکیک اقلام بر اساس آمارهای اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران، نشان می‌دهد: در سال گذشته بیش از ۸ میلیون تن ذرت به ارزش بیش از ۳.۲ میلیارد دلار وارد کشور شده که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته به لحاظ وزنی ۱۷ درصد و ارزشی ۳ درصد کاهش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،همچنین در این بازه زمانی، بیش از ۲.۳ میلیون تن جو به ارزش بیش از ۹۹۰ میلیون دلار وارد کشور شده که به لحاظ وزنی ۲۹ درصد و ازنظر ارزش یک درصدی کمتر از سال ۱۴۰۰ بوده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،طبق آمارها، در سال ۱۴۰۱ بیش از ۱.۳ میلیون تن کنجاله سویا نیز به ارزش بیش از ۸۵۴ میلیون دلار وارد کشور شده که به لحاظ وزنی ۴۳ درصد و ازنظر ارزش ۳۳ درصد نسبت به سال ۱۴۰۰ کاهش نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،همچنین در سال گذشته بیش از ۲.۵ میلیون تن دانه سویا به ارزش بیش از ۱.۹ میلیارد دلار وارد کشور شده که این میزان در مقایسه با سال ۱۴۰۰ ازنظر وزن ۱۵ درصد و ازلحاظ ارزش ۳۶ درصد کمتر از واردات انجام شده در سال ۱۴۰۰ است.

منبع خبر : اتاق ایران آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!