مسکن و حمل و نقل

کاهش ۱۹۲ هزار میلیارد تومانی بدهی‌های دولت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، خزانه داری کل کشور گزارش سه ماهه دوم سال ۱۴۰۱ بدهی‌ها و مطالبات دولت و شرکت‌های دولتی را به منظور ارائه به مجلس، برای رئیس جمهور ارسال کرد؛ بر اساس این گزارش بدهی‌های دولت در سه ماهه دوم امسال ۱۹۲ هزار میلیارد تومان نسبت به سه ماهه نخست کاهش …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، خزانه داری کل کشور گزارش سه ماهه دوم سال ۱۴۰۱ بدهی‌ها و مطالبات دولت و شرکت‌های دولتی را به منظور ارائه به مجلس، برای رئیس جمهور ارسال کرد؛ بر اساس این گزارش بدهی‌های دولت در سه ماهه دوم امسال ۱۹۲ هزار میلیارد تومان نسبت به سه ماهه نخست کاهش داشته است.

در اجرای این تکلیف قانونی مرکز مدیریت بدهی‌های عمومی و روابط مالی دولت نسبت به راه اندازی سامانه مربوط در سال ۱۳۹۵ (در بستر شبکه دولت) اقدام و از این طریق با همکاری ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استان‌ها، تاکنون بیش از ۱۶۹ هزار و ۸۰۰ فقره گزارش الکترونیکی فصلی (سه ماهه) و سالانه از دستگاه‌های اجرایی سراسر کشور (بیش از ۴ هزار ۵۰۰ نقطه گزارشگری) دریافت کرده است.

بر این اساس، بالغ بر ۳۵ فقره گزارش جامع بدهی‌ها و مطالبات دولت و شرکت‌های دولتی در مقاطع فصلی و سالانه تهیه و برای مراجع قانونی مربوط ارسال شده است.

طبق اطلاعات ثبت شده در سامانه فوق الذکر تا پایان تابستان سال جاری بدهی‌ها و مطالبات دولت بر حسب طبقات مندرج در ماده (۱) قانون مذکور به ترتیب مبلغ ۱، ۱۸۳، ۹۳۵ میلیارد تومان و مبلغ ۴۱۰,۱۴۸ میلیارد تومان است که جزئیات آن به شرح جدول زیر است.

بر این اساس، همچنین خالص بدهی شرکت‌های دولتی نیز ۳۴۳ هزار میلیارد تومان در پایان شهریورماه امسال نسبت به پایان خرداد ماه کاهش داشته است.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!