پترو پالایش

کاهش بی‌سابقه تولید نفت روسیه

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،نگارعلی_ روسیه در ماه فوریه هشدار داد که تولید نفت خام در این کشور تحریم شده را ۵۰۰ هزار بشکه در روز کاهش خواهد داد. در آن زمان، معاون نخست وزیر الکساندر نواک گفت که کاهش تولید به دلیل ممنوعیت واردات اتحادیه اروپا و محدودیت قیمت محصولات این کشور است. …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،نگارعلی_ روسیه در ماه فوریه هشدار داد که تولید نفت خام در این کشور تحریم شده را ۵۰۰ هزار بشکه در روز کاهش خواهد داد. در آن زمان، معاون نخست وزیر الکساندر نواک گفت که کاهش تولید به دلیل ممنوعیت واردات اتحادیه اروپا و محدودیت قیمت محصولات این کشور است. در ابتدا، نواک گفت که این کاهش فقط برای ماه مارس خواهد بود. اما نواک خط زمانی را به روز کرد و گفت که کاهش تمدید خواهد شد.

:

پیش‌بینی مهم یک اقتصاددان از نرخ جدید دلار/ منتظر ریزش قیمت دلار باشیم؟

جدیدترین خبر درباره رجیستری آیفون ۱۴/ این گوشی از چه طریقی و چگونه وارد کشور می‌شود؟

قرار بود کاهش ۵۰۰۰۰۰ بشکه ای وعده داده شده در ماه فوریه به عنوان مبنا در نظر گرفته شود و کل تولید هدف به ۱۰.۱ میلیون بشکه در روز برسد. اما به گفته منابع بلومبرگ، داده‌های وزارت انرژی نشان می‌دهد که روسیه در ماه مارس به طور متوسط ۱.۲۸۵ میلیون تن نفت خام در روز یا ۹.۴ میلیون بشکه بدون میعانات یا ۱۰.۳۶ میلیون بشکه در روز با میعانات گازی تولید کرده است. تولید فوریه روسیه با احتساب میعانات گازی به ۱۱.۱ میلیون بشکه در روز رسید.

در سال ۲۰۲۱، تولید نفت و میعانات گازی روسیه به ۱۰.۵ میلیون بشکه در روز رسید. این بدان معناست که روسیه بین ۷۰۰۰۰۰ بشکه تا ۷۴۰۰۰۰ بشکه در روز کاهش می دهد که افزایش قابل توجهی نسبت به ۵۰۰۰۰۰ بشکه اعلام شده در روز است. اما با ثابت ماندن ارقام صادرات، یکپارچگی داده های تولید زیر سوال رفته است. روسیه داده های تولید نفت خود را در سال گذشته پس از حمله به اوکراین طبقه بندی کرد. روسیه به شدت به درآمدهای نفت و گاز متکی است و بیش از ۴۰ درصد درآمد خود را از این منابع به دست می آورد.

۲۲۳۲۲۷

منبع خبر : خبر آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!