دسته بندی نشده

کاربری کشتارگاه لردگان تغییر می‌کند

محمد نادری در گفت‌وگو با خبرنگار بیابانک نیوز، اظهار کرد: شورای پنجم لردگان بارها پیگیر شد تا کشتارگاه این شهر به مکان دیگری منتقل شود و اداره منابع طبیعی نیز آمادگی واگذاری زمین رایگان را داشت، اما مشکل اصلی تأمین اعتبار برای ساخت و تجهیز کشتارگاه صنعتی است. وی افزود: در شورای ششم زمین مدنظر …

محمد نادری در گفت‌وگو با خبرنگار بیابانک نیوز، اظهار کرد: شورای پنجم لردگان بارها پیگیر شد تا کشتارگاه این شهر به مکان دیگری منتقل شود و اداره منابع طبیعی نیز آمادگی واگذاری زمین رایگان را داشت، اما مشکل اصلی تأمین اعتبار برای ساخت و تجهیز کشتارگاه صنعتی است.

وی افزود: در شورای ششم زمین مدنظر دریافت لازم شد تا سرمایه‌گذار برای آن جذب شود و با احداث کشتارگاه جدید محل فروش دام‌های زنده در شهر نیز جمع‌آوری و همه در یک محل تجمیع شود.

عضو شورای اسلامی شهر لردگان با بیان اینکه کشتارگاه فعلی در گران‌ترین قسمت شهر بوده و لردگان به آن سمت در حال توسعه است، بنابراین باید کشتارگاه جابه‌جا شود، تاکید کرد: با توجه به جمعیت شهر و تعداد کشتارهای آن، این کشتارگاه جوابگوی شهر نیست.

وی ادامه داد: تغییر کاربری کشتارگاه به کارگاه صنعتی در نظر است، اما اوضاع شهر به گونه‌ای نیست که بتوان آن را به هتل آپارتمان اختصاص داد؛ با اینکه این شهر دارای ظرفیت‌های گردشگری است اما در این زمینه تاکنون اقدامی انجام نشده است که حضور و ماندگاری گردشگر را در شهر کم می‌کند.

نادری تصریح کرد: به‌طور کلی مشاغل مزاحم و نیمه مزاحم باید به سمت قطب صنعتی شهر حرکت کنند که این مهم از برنامه‌های شورای ششم است.

وی گفت: در خصوص بهبود امکانات تفرجگاهی شهر نیز پارک رحیم‌آباد که در ورودی شهر و در مسیر جاده خوزستان و بروجن قرار دارد را مدنظر قرار خواهیم داد، یک طرح برای این پارک آماده شده و مشاور در حال اصلاح آن است تا به پارک جنگلی تبدیل شود.

عضو شورای شهر لردگان گفت: در دوره گذشته فعالیت شورا یک زمین برای آرامستان جدید شهر در نظر گرفته شد که زمین از منابع طبیعی و آبخیزداری دریافت و در نهایت سند آن به نام شهرداری دریافت شد.

وی افزود: این زمین ۷.۸ هکتار وسعت دارد که اقدامات لازم برای بهره‌برداری از آن انجام شده است و باید در ادامه شهرداری با همکاری تمام دستگاه‌های خدمات‌رسان زیرساخت لازم را به این مکان ببرد و یک طرح در آن پیاده کند.

نادری تاکید کرد: شورای ششم لردگان در حال پیگیری آرامستان جدید است، همچنین حصارکشی، تعمیر و به‌روز رسانی آرامستان فعلی جز برنامه‌های شورا است که در دوره گذشته نیز اعتبار لازم برای این موارد در نظر گرفته شده است.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!