تحلیل بنیادی سهام

چکیده تحلیل بنیادی «کهمدا» –

شرکت شیشه همدان در ۱۳۵۴ به صورت شرکت سهامی عام تاسیس شد و در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی همدان به ثبت رسید و از اواخر سال ۱۳۶۰ شروع به بهره برداری کرده و از تیرماه ۱۳۶۹ در سازمان بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است. بهره برداری از واحد (۱) کارخانه با …

شرکت شیشه همدان در ۱۳۵۴ به صورت شرکت سهامی عام تاسیس شد و در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی همدان به ثبت رسید و از اواخر سال ۱۳۶۰ شروع به بهره برداری کرده و از تیرماه ۱۳۶۹ در سازمان بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است. بهره برداری از واحد (۱) کارخانه با ظرفیت اسمی ۴۰ هزار تن در سال ۱۳۶۰، بهره برداری از واحد (۲) کارخانه با ظرفیت ۳۵ هزار تن در سال ۱۳۷۸ و بهره برداری از واحد (۳) کارخانه با ظرفیت ۹۳ هزار تن در سال ۱۴۰۱ آغاز شده است. به دلیل پایان یافتن عمر استاندارد کوره واحد (۱) و به منظور استمرار فعالیت کوره مذکور، در اواخر سال مالی گذشته دو خط از چهار خط تولید واحد مذکور متوقف گردیده است. نرخ های فروش شرکت با توجه به کشش بازار و تصمیم گیری های مدیریتی تعیین می شود. شرکت توسعه سرمایه گذاری سامان با سهم حدود ۱۶ درصدی بیشترین سهم از این شرکت را دارد.

این شرکت با ریسک مازاد عرضه در بازار داخلی مواجه است. با توجه به چنین موضوعی شرکت های این گروه به دنبال بازارهای صادراتی هستند. نرخ های فروش صادراتی این شرکت حدود ۲۵ درصد پایین تر از نرخ های فروش داخلی شرکت است. با این حال این شرکت توانسته حاشیه سود مثبت فروش صادراتی را حفظ کند.

مواد مصرفی این شرکت ها داخلی است بنابراین با ریسک تامین مواد به دلیل تحریم ها مواجه نیستند.

فاطمه عبدالشاه.-کارشناس تحلیل

شماره ۵۱۲هفته نامه اطلاعات بورس

منبع خبر :

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!