دسته بندی نشده

چمران: وحدت و همدلی را باید در بطن شوراها آغاز کنیم

به گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، مهدی چمران در دومین روز از شصت‌وهفتمین مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی کلان‌شهرها و مراکز استان‌ها در شیراز، ضمن گرامیداشت شهدای حادثه توریستی حرم مطهر شاهچراغ (ع) گفت: در حادثه شهادت زائران مظلوم حرم مطهر احمد بن موسی (ع) شاهد پیوند بین سردار …

به گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، مهدی چمران در دومین روز از شصت‌وهفتمین مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی کلان‌شهرها و مراکز استان‌ها در شیراز، ضمن گرامیداشت شهدای حادثه توریستی حرم مطهر شاهچراغ (ع) گفت: در حادثه شهادت زائران مظلوم حرم مطهر احمد بن موسی (ع) شاهد پیوند بین سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای حادثه توریستی شاهچراغ بودیم و این حادثه بار دیگر این نکته را یادآور کرد اگر مدافعان حرم نبودند شاهد چنین حوادث تروریستی و جنگ داخلی در داخل کشور بودیم.

وی تصریح کرد: همگان از سفره‌های شهدا ارتزاق می‌کنند و خون پاک شهدا در دفاع از آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران توانسته پرچم این نظام را با قدرت و صلابت برافراشته کند.

رئیس مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی کلان‌شهرها و مراکز استان‌ها به پاسداشت رشادت‌ها و ایثارگری‌ها در سیاست‌های جهانی، ایران را در جایگاهی قرار داده است که دولت‌هایی که زمانی با ما روابط مسالمت‌آمیز نداشتند اکنون به سمت جمهوری اسلامی روی آوردند.

وی گریزی نیز به وضعیت کشور سوریه و اتفاقات منطقه‌ای پیرامون این کشور داشت و افزود: امروزه کشورهایی که یک روز سوریه را تحریم می‌کردند، از این کشور برای حضور در اتحادیه کشورهای عربی دعوت می‌کنند و این پیروزی حاصل خون شهدا و مقاومت در مقابل تروریست‌هایی همچون داعش است.

چمران تصریح کرد: به‌رغم دشمنی‌ها، تحریم و جنگ‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی علیه کشور ما که همچنان ادامه دارد، با همدلی و همگامی در مقابل توطئه‌های ملت ایستاده‌ایم و از این جنگ‌ها نیز پیروز بیرون خواهیم آمد.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره همدلی و همکاری کشورهای اسلامی تأکید کرد: طبق فرموده رهبر معظم انقلاب، در صورتی‌که کشورهای اسلامی با وحدت و همدلی متحد بودند، هیچکدام از مشکلات موجود را شاهد نبودیم.

رئیس مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی کلان‌شهرها و مراکز استان‌ها تصریح کرد: اکنون باید این رهنمود رهبر معظم انقلاب در راستای وحدت و همدلی را در بطن شوراها از روستاها و شهرها آغاز کنیم تا زمینه‌سازی برای ظهور حضرت حجت (عج) فراهم شود.

وی تصریح کرد: برگزاری این مجمع مشورتی با حضور رؤسای شوراهای کلان‌شهرها و مراکز استان‌ها در اردیبهشت‌ماه شیراز یک انتخاب شایسته است که مهمان‌نوازی و میزبانی این کلان شهر را در خاطره‌ها باقی می‌گذارد.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!