اقتصاد کلان

چرا رشد اقتصادی ۶ درصد نمی‌تواند پایدار باشد؟/ ندری: اصلاح زیرساختی در وضعیت مدیریت کشور نمی‌بینیم

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،کامران ندری در گفت‌وگو با خبرگزاری با اشاره به خوش‌بینی دولت به رشد اقتصادی، می‌گوید: بالاخره تولید نفت بیشتر شده، وضعیت دولت تا حدودی بهتر شده و مشکلات ناشی از کسری بودجه که در سال‌های قبل مواجه بودیم، کاهش پیدا کرده است. وقتی بخش نفت رشد می‌کند، به تبع روی …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،کامران ندری در گفت‌وگو با خبرگزاری با اشاره به خوش‌بینی دولت به رشد اقتصادی، می‌گوید: بالاخره تولید نفت بیشتر شده، وضعیت دولت تا حدودی بهتر شده و مشکلات ناشی از کسری بودجه که در سال‌های قبل مواجه بودیم، کاهش پیدا کرده است. وقتی بخش نفت رشد می‌کند، به تبع روی سایر بخش‌ها نیز اثر مثبت دارد. برای همین شما می‌بینید که بخش خدمات و صنعت، یک مقداری همبستگی مثبت با بخش نفت داشتند.

ندری می‌افزاید: با این حال، من معتقدم این رشد اقتصادی پایدار نیست. رشد پایدار، رشدی است که با اصلاحات نهادی و زیرساختی همراه باشد. ما اصلاح نهادی، زیرساختی یا تغییرات بنیادین در وضعیت مدیریت کشور و رفع چالش‌های اقتصادی نمی‌بینیم. به همین خاطر، این رشد گرچه اثر مثبت در کوتاه‌مدت دارد، ولی در بلندمدت نمی‌توان روی آن حساب کرد.

مشروح گزارش درباره رشد اقتصادی را (اینجا) بخوانید.

۲۲۳۲۲۵

منبع خبر : خبر آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!