اقتصاد کلان

چرا دولت در مهار گرانی‌ها ناکام ماند؟ / کاربران خبرآنلاین: برنامه ۷ هزار صفحه‌ای کجاست؛ زودتر تصمیم بگیرید

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، باوجود وعده‌ها و تلاش دولت برای امیدآفرینی در زمینه کاهش قیمت کالاها، ارزیابی عمومی مردم ادامه روند گرانی‌هاست. مهار گرانی از شعارها و وعده‌های کلیدی ابراهیم رئیسی در دوره رقابت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بود. پس از استقرار دولت سیزدهم نیز مقامات کابینه همواره تاکید کرده‌اند که کاهش قیمت …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، باوجود وعده‌ها و تلاش دولت برای امیدآفرینی در زمینه کاهش قیمت کالاها، ارزیابی عمومی مردم ادامه روند گرانی‌هاست.

مهار گرانی از شعارها و وعده‌های کلیدی ابراهیم رئیسی در دوره رقابت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بود. پس از استقرار دولت سیزدهم نیز مقامات کابینه همواره تاکید کرده‌اند که کاهش قیمت کالاها به ویژه اقلام مرتبط با معیشت مردم، اولویت اصلی آنان است. با این وجود، شاخص های آماری و برداشت افکار عمومی، تاییدکننده سیر صعودی قیمت‌هاست و تاکنون با وجود تلاش‌های مستمر توفیقی حاصل نشده است.

در این شرایط، سوالی که مطرح است، این‌که علت محوری تداوم و افزایش گرانی و ناکامی دولت در این حوزه را ناشی از چه عواملی است؟ کاربران در نظرسنجی‌ای که در همین رابطه منتشر شده بود، دیدگاه‌های خود را مطرح کردند.

یکی از کاربران نوشت: چون اصلا قرار نیست اوضاع اقتصادی و معیشت مردم بهبود پیدا کنه.

کاربر دیگری عنوان کرد: در ضمن کسی تا حالا دیده مشکل بتونه یا بخواد خودشو حل کنه؟

کاربری متذکر شد: کدوم اقدامات!؟

یکی از کاربران تصریح کرد: علت اصلی گرانی‌ها همان برنامه ۷ هزار صفحه‌ای است که هنور رونمایی نشده، لطفا زودتر تصمیم بگیرید.

قاسم گفت: همیشه در ایران دولت سایه داشتیم که مانع از پیشرفت مملکته.

وی متذکر شد: هنوز اقتصاددان‌ها رو به خط نکرده وگرنه تا الان قطب اول اقتصاد دنیا بودیم.

۲۲۳۲۲۵

منبع خبر : خبر آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!