بورس و بازارهای مالی

چرا با وجود فروکش کردن بحران منطقه، دلار فردایی به ۵۰۰۰۰ تومان نزدیک شد؟

به ‌نظر می‌رسد تحولات جدید مناقشات نظامی منطقه را می‌توان به عنوان عامل این رشد قیمت دانست. روز گذشته مقامات رسمی کشور در واکنش خود به تداوم تنش‌های نظامی در فلسطین اشغالی، اعلام موضع کرده و از گسترش یافتن جنگ در صورت عدم توقف تنش‌ها سخن گفتند. در نتیجه به‌نظر می‌رسد با اظهارات جدید مقامات …

به ‌نظر می‌رسد تحولات جدید مناقشات نظامی منطقه را می‌توان به عنوان عامل این رشد قیمت دانست. روز گذشته مقامات رسمی کشور در واکنش خود به تداوم تنش‌های نظامی در فلسطین اشغالی، اعلام موضع کرده و از گسترش یافتن جنگ در صورت عدم توقف تنش‌ها سخن گفتند. در نتیجه به‌نظر می‌رسد با اظهارات جدید مقامات مسوول مجددا ریسک‌های سیاسی-نظامی افزایش یافته و نرخ ارز نیز به آن واکنش نشان داده است.

دلار فردایی رشد کرد

دیروز سه‌شنبه ۲۵ مهر ماه نرخ اسکناس دلار در بازار تهران ۲ روند متفاوت را پشت سر گذاشت. نرخ نقدی این ارز که در معاملات پایانی روز دوشنبه در رقم ۵۰ هزار و ۴۵۰ تومان ثبت شده بود در بازار دیروز کاهش قیمت دیگری را تجربه کرد. در صورتی که هر کانال قیمتی را به ۱۰ پله یکسان تقسیم کنیم عمده نوسان دلار در معاملات نقدی روز سه‌شنبه روی پله‌های سوم و چهارم کانال ۵۰ صورت گرفت و در نهایت با ۲۲۰ تومان کاهش نسبت به نرخ روز سه‌شنبه در رقم ۵۰ هزار و ۲۳۰ تومان ثبت شد. اما بازار فردایی با اتکا به اظهارنظرهای جدید در رابطه با مناقشات نظامی در فلسطین اشغالی، روند مثبتی را تجربه کرد.

قیمت دلار فردایی در عصر روز گذشته با فاصله گرفتن از نرخ نقدی در بازه قیمتی ۵۰ هزار و ۶۰۰ تا ۵۰ هزار و ۸۰۰تومان ثبت شد. حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه، روز گذشته در تازه‌ترین اظهارنظر خود در رابطه با درگیری‌ها در نوار غزه گفت: «اگر فرصت از دست برود گشایش جبهه‌های جدید علیه رژیم صهیونیستی اجتناب ناپذیر است.» او همچنین در ادامه سخنان خود اعلام کرد: «همه گزینه‌ها و سناریوها در مقابل حزب‌الله قرار دارد؛ در نتیجه هرگونه اقدام پیش‌دستانه در ساعات پیش‌رو متصور است.» به عقیده کارشناسان، سیگنال‌های وزیر امور خارجه ریسک‌های نظامی را افزایش داده و درنتیجه احتمال تغییر روند نرخ ارز در روزهای پیش‌رو وجود دارد.

۲۳۳۰۲

منبع خبر : خبر آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!