مسکن و حمل و نقل

پیشنهاد افزایش ۱۰۰ درصدی افزایش قیمت بلیت هواپیما – خبرگزاری مهر |

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، محمد محمدی بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص مشکلات صنعت هواپیمایی اظهار داشت: نباید مشکلات سابق صنعت هواپیمایی به ویژه در دوران کرونا را فراموش کنیم اما جوانان نخبه کشورمان مشکلات را یک به یک پشت سر گذاشتند. وی ادامه داد: در سال جاری برنامه ریزی ویژه برای …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، محمد محمدی بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص مشکلات صنعت هواپیمایی اظهار داشت: نباید مشکلات سابق صنعت هواپیمایی به ویژه در دوران کرونا را فراموش کنیم اما جوانان نخبه کشورمان مشکلات را یک به یک پشت سر گذاشتند.

وی ادامه داد: در سال جاری برنامه ریزی ویژه برای رفع مشکلات و ارتقا صنعت هواپیمایی صورت گرفته و سال پرباری برای صنعت هواپیمایی خواهیم داشت.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: ۱۲۳ هواپیما به دلایل مختلف زمین گیر است که اولویت ما رفع مشکلات آنها و عملیاتی کردن آنهاست.

وی اضافه کرد: ۱۸۰ هواپیما هم اکنون عملیاتی است.

محمدی بخش در خصوص افزایش قیمت بلیت هواپیما هم گفت: طبق قانون ستاد تنظیم بازار اعلام‌کننده قیمت بلیت است و با توجه به جلسات سال ۱۴۰۱ قرار بود که افزایش ۳۰ درصدی مورد توافق انجام شود اما بنا به دلایلی سازمان ستاد تنظیم بازار اعلام نکرد.

وی در ادامه افزود: برای ۱۴۰۲ نسبت به دی ماه ۱۴۰۰ افزایش‌ها در نظر گرفته شده اما تاکنون تصمیمی گرفته نشده است. پیشنهاد انجمن هواپیمایی افزایش ۱۰۰ درصدی است که پذیرفته نشده اما پس از رسیدن به نتیجه افزایش‌ها به ستاد تنظیم بازار اعلام می‌شود

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: قیمت‌های جدید از سوی ستاد تنظیم بازار ابلاغ خواهد کرد و پیش از آن افزایش قیمتی اعمال نخواهد شد.

محمدی بخش در پایان گفت: طی ۱۰ روز آینده افزایش قیمت بلیت در جلسه با انجمن تعیین خواهد شد و بعد به ستاد تنظیم بازار ابلاغ و در نهایت اعلام می‌شود.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!