بورس و بازارهای مالی

پیشروی های‌وب در توسعه فیبر نوری با اخذ پروانه UNSP

به گزارش ، روز سه‌شنبه(۲۴ مرداد) پروانه‌ یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی موسوم به UNSP به شرکت داده گستر عصرنوین (های‌وب) اعطا شد. در مراسم اعطای پروانه UNSP با حضور عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و امیر لاجوردی، قائم مقام وزیر در امور ارتباطات، و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی …

به گزارش ، روز سه‌شنبه(۲۴ مرداد) پروانه‌ یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی موسوم به UNSP به شرکت داده گستر عصرنوین (های‌وب) اعطا شد.

در مراسم اعطای پروانه UNSP با حضور عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و امیر لاجوردی، قائم مقام وزیر در امور ارتباطات، و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و تعدادی از مدیران رگولاتوری برگزار شد . سید ایمان میری مدیرعامل های‌وب به بحث و تبادل نظر پرداخت و این پروانه را از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دریافت کرد.

این نخستین بار است که پروانه یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی به شرکت داده گستر عصر نوین (های‌وب) و شش اپراتور دیگر در کشور اعطا می‌شود. به‌گفته کارشناسان، پروانه‌ UNSP که مخفف شده عبارت Unified Network & Service Provider است، مسیر توسعه ارتباطات مبتنی بر فیبرنوری کشور را هموار کرده و به مرور خدمات ارتباطی با کیفیت‌تری را به ارمغان خواهد آورد.

بنا به اطلاعاتی که وب‌سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منتشر کرده است، در طرح ملی فیبرنوری منازل و کسب و کارها تاکنون برنامه عملیاتی تعهدی اپراتورها در ۲۹ استان و ۱۱۱۸ شهر نهایی شده است و مابقی شهرها هم تا پایان دی ماه ۱۴۰۲ تعیین تکلیف می‌شود.

تا کنون مجوز شهرداری در ۱۱۳ شهر برای شروع عملیات اجرایی گرفته شده و در ۱۰۴ شهر و ۲۰ استان عملیات اجرایی توسط اپراتورهای متعهد آغاز شده است. مطابق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان امسال ۸ میلیون خانوار تحت پوشش فیبر نوری قرار می‌گیرند و تا پایان کار دولت سیزدهم در سال ۱۴۰۴ این میزان به ۲۰ میلیون خانوار می‌رسد.

براساس اطلاعات منتشره در سایت IranFTTx.ir تا امروز ۳ میلیون و ۲۶۳ هزار و ۱۳۷ خانوار در سراسر کشور تحت پوشش قرار گرفته‌اند و در روند عملیات اجرایی صورت گرفته توسط شرکت های‌وب و سایر اپراتورهای صاحب پروانه یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی، شهر ایلام در استان ایلام، شهر گرگان در استان گلستان و شهرهای چالوس، خرم آباد و عباس آباد در استان مازندران، بندرچارک و کیش در استان هرمزگان و شهر قم در استان قم بیشترین پیشرفت را دارند.

به‌گفته امیر لاجوردی، جانشین وزیر در امور ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی این پروانه تا سال ۱۴۱۰ اعتبار دارد.

منبع خبر :

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!