پترو پالایش

پیشرفت‌های صنعت نفت را به گوش مردم می‌رسانیم

به گزارش خبرگزاری سرمایه ایرانی، سیدمحمدتقی قریشی ظهر امروز _سه‌شنبه هفتم آذر_ در نشست خبری دبیر قرارگاه روایت پیشرفت و خدمت صنعت نفت جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: این قرارگاه حدود سه ماه است که با مدیریت و فرماندهی شاه میرزایی فرمانده مرکز بسیج وزارت نفت» و معاون وزیر و مدیر عامل شرکت صنایع ملی …

به گزارش خبرگزاری سرمایه ایرانی، سیدمحمدتقی قریشی ظهر امروز _سه‌شنبه هفتم آذر_ در نشست خبری دبیر قرارگاه روایت پیشرفت و خدمت صنعت نفت جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: این قرارگاه حدود سه ماه است که با مدیریت و فرماندهی شاه میرزایی فرمانده مرکز بسیج وزارت نفت» و معاون وزیر و مدیر عامل شرکت صنایع ملی پتروشیمی راه اندازی شده است.

وی در خصوص جریان قرارگاه افزود: در روند پیشرفت‌های انقلاب اسلامی و اتفاقاتی که طی ۴۰ سال گذشته در عرصه‌های مختلف در کشور اتفاق افتاده است، زبان گویایی برای بیان اتفاقات نبود.

دبیر قرارگاه روایت پیشرفت و خدمت صنعت نفت جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: بعد از دفاع مقدس افرادی در کنار هم جمع شدند و روایت دفاع مقدس را شروع کردند که طی آن کتاب‌های خوبی در حوزه دفاع مقدس چاپ و منتشر شده، برگزاری اردوهای راهیان نور، فیلم‌های سینمایی و مستندات خوبی ساخته شده است، اما این حوزه با توجه به اهمیت بالا بازهم نیاز به توجه دارد.

قریشی اضافه کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی رخدادهایی که می‌خواستیم رقم بزنیم عملاً منقطع شد، دفاع مقدس و جنگ تحمیلی بر ما تحمیل شد و بسیاری از زیرساخت‌های کشور از بین رفت، تحریم‌ها شروع شد، جریانات داخلی هجمه‌های بسیار زیادی بوجود آوردند، متفقین حرکت‌های زیادی را انجام دادند و همچنین بسیاری از نخبگان ما به شهادت رسیدند.

وی ادامه: با جنگ بسیاری از زیر ساخت‌های اساسی کشور به‌خصوص بخش اعظم زیرساخت‌های صنعتی و نفتی کشور آسیب دیدند.

دبیر قرارگاه روایت پیشرفت و خدمت صنعت نفت جمهوری اسلامی ایران افزود: در دفاع مقدس وزارت نفت و مجموعه صنعت نفت ۱۱۰۰ شهید داشته است که از افتخارات بزرگ صنعت نفت شهیدان بزرگواری است که به اسلام و ایران تقدیم کرده است، تنها وزیر شهید ما در این حوزه، شهید تندگویان بوده است.

قریشی در ادامه با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در چند سال اخیر مبنی بر اینکه پیشرفت‌های انقلاب اسلامی روایت شوند و همچنین تورهای روایتگری پیشرفت برگزار شود، گفت: حدود دو سالی است برنامه راهیان پیشرفت در قالب بسیج دانشجویی و دانش‌آموزی شکل گرفته است.

احساس خلأ در زمینه روایت‌گری پیشرفت‌های کشور

وی ادامه داد: در بحث روایت پیشرفت خلأ احساس کردیم و آن خلأ درواقع نبود قصه‌گویی و راویی پیشرفت‌ها بوده است.

دبیر قرارگاه روایت پیشرفت و خدمت صنعت نفت جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: تمرکز اولیه خود را از سال گذشته در موضوعات مختلفی که اتفاق افتاد بر روی روایت و راوی پیشرفت گذاشتیم.

قریشی در خصوص این برنامه اظهار کرد: در سطح کشور چند دوره با عنوان راویان پیشرفت برگزار شد و مجموعه وزارت نفت پرچمدار قرارگاه روایت پیشرفت در تمام وزارت خانه‌ها و شرکت‌ها است.

وی افزود: وزارت نفت پرچمدار و پیشران، روایت پیشرفت و راهیان پیشرفت است که شخص خود وزیر نیز تأکیدات فراوانی بر این مسئله داشت و پای کار این موضوع است‌.

دبیر قرارگاه روایت پیشرفت و خدمت صنعت نفت جمهوری اسلامی ایران لازمه تشکیل این قرارگاه را اینگونه عنوان کرد: اولین روایت پیشرفت صنعت نفت، برنامه اردوهای راهیان نور برای نشان دادن پیشرفت صنعت نفت به دانشجویان و دانش آموزان، دومین روایت یک کار ویژه در صنعت نفت است تا خانواده‌های خود کارکنان صنعت نفت پیشرفت آن را از نزدیک مشاهده و شاهد خلق افتخارات پدران و خانواده‌های خود باشند.

قریشی با اشاره به مهم‌ترین اتفاقی که طی سه ماه اخیر برگزار شده است، افزود: نخستین دوره مقدماتی تربیت راویان پیشرفت صنعت نفت، در استان تهران با حضور وزیر آموزش و پرورش و جانشین فرمانده سپاه برگزار شد.

وی گفت: به مدت زمان چهار روز و در قالب ۳۲ ساعت کلاس‌های مقدماتی راهیان پیشرفت در داخل صنعت نفت برگزار شد.

دبیر قرارگاه روایت پیشرفت و خدمت صنعت نفت جمهوری اسلامی ایران در خصوص دومین رویداد نیز افزود: این رویداد با اهمیت قرارگاه پیشرفت و خدمت صنعت نفت با میزبانی هلدینگ پترو پالایش اصفهان برگزار شد.

قریشی ضمن تشکر از این هلدینگ و ابراز امیدواری از اینکه دیگر استان‌ها هم به این موضوع بپردازند، گفت: ویژگی این دوره این بود که در کنار اعضای صنعت نفت، راویان بسیج دانشجویی، طلبه و روحانی و همچنین جمع بسیاری از راویان دفاع مقدس نیز حضور دارند، کاری بسیار بی‌نظیر بود که تابه‌حال در کشور اتفاق نیفتاده است.

وی ادامه داد: تمام قصه روایت پیشرفت برای آن است که ما بدانیم فرزندان ایران با وجود تمام موانع مانند جنگ تحمیلی، نفوذ و تحریم‌ها خالق چه افتخارات بزرگی بوده‌اند.

دبیر قرارگاه روایت پیشرفت و خدمت صنعت نفت جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوالات مقایسه با دیگر کشورها گفت: ما با دستان بسته و با تکیه بر دانش خود فرزندان ایران، با توجه به تحریم‌ها به این پیشرفت‌ها دست پیدا کرده‌ایم.

قریشی افزود: از دیگر افتخارات ما تکیه بر دانش خود و کم شدن نیروی کار بیگانه و همچنین سرمایه‌گذاری خارجی است.

وی گفت: پیشرفت‌های ما منحصر و محدود به فناوری‌ها نیست، یک بخش از پیشرفت‌ها در حوزه علم و فناوری که دارای شاخه‌های مختلف مانند صنعت نفت، صنعت هوا و فضا، نیروهای مصلح و… است، وجود دارد.

دبیر قرارگاه روایت پیشرفت و خدمت صنعت نفت جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: ریشه تمام پیشرفت‌های انقلاب اسلامی و تمام مجاهدت‌هایی که صورت می‌گیرد، به دفاع مقدس باز می‌گردد.

قریشی ادامه داد: پیشرفت‌های ما منحصر به فناوری‌های ما نمی‌شود، براساس بیانات مقام معظم رهبری که چهار عرصه فکر، علم و فناوری، عرصه سبک زندگی و معنویت پیشرفت را برای ما تعریف کردند، ما در هر چهار موفق بوده‌ایم و در این زمینه اتفاقات بزرگی در کشور رخ داده است.

وی گفت: از ایرادات بزرگ ما روایت نشدن پیشرفت‌ها در تمام حوزه‌ها به خصوص صنعت است و بسیاری از مردم در جریان این پیشرفت‌ها نیستند، بنای قرارگاه این است که خدمت و پیشرفت‌هایی که در صنعت نفت انجام می‌شود به مردم گفته شود که اولین اولویت آن گفتن به خانواده خود صنعت‌گران است.

منبع خبر : سرمایه ایرانی

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!