مسکن و حمل و نقل

پروازهای داخلی ۲۰ درصد رشد داشتند – خبرگزاری مهر |

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی محمدی بخش در جمع خبرنگاران درباره قیمت بلیت پروازهای داخلی گفت: روند افزایش قیمت به این صورت است که شرکت‌های هواپیمایی درخواست می‌دهند و در سازمان هواپیمایی کشوری بررسی می‌شود سپس در نشست شورای عالی هواپیمایی تصویب شده و به ستاد تنظیم بازار و شورای رقابت ارسال می‌شود و …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی محمدی بخش در جمع خبرنگاران درباره قیمت بلیت پروازهای داخلی گفت: روند افزایش قیمت به این صورت است که شرکت‌های هواپیمایی درخواست می‌دهند و در سازمان هواپیمایی کشوری بررسی می‌شود سپس در نشست شورای عالی هواپیمایی تصویب شده و به ستاد تنظیم بازار و شورای رقابت ارسال می‌شود و پس از تصویب در ستاد تنظیم بازار ابلاغ می‌شود. هرگونه افزایش قیمت بلیت خارج از این روند به دستگاه قضائی ارجاع می‌شود.

وی درباره بازگشت مابه تفاوت قیمت بلیت مسافرانی که گران‌تر خریده بودند اظهار داشت: نتیجه قطعی را مقام قضائی اعلام می‌کند هر اختلافی با نرخ اصلی با دستور مقام‌قضایی برگشت داده می‌شود.

معاون وزیر راه درباره برخورد سازمان هواپیمایی با ایرلاین‌های متخلف اظهار داشت: این سازمان هم برخورد سلبی‌دارد هم برخورد حقوقی هم لغو امتیاز هم ارجاع به مقام قضائی که در موارد مختلف یکی از این موارد اجرایی می‌شود.

محمدی بخش درباره برخورد با اپلیکیشن‌های فروش بلیت یادآور شد: برخی از اپلیکیشن‌های مرتبط و غیر مرتبط تخلف داشتند که با آنها برخورد کرده‌ایم لیست اپلیکیشن‌های متخلف در وب سایت سازمان هواپیمایی منتشر شده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری درباره کاهش پروازها گفت: این موضوع صحت ندارد و هیچ کاهش پروازی نداشتیم پروازهای خارجی رشد چند برابری و داخل رشد ۲۰ درصدی داشته‌اند پروازهای خارجی نیز از جمله استانبول لغو نشده است به خاطر زمستان به طور طبیعی پروازهای کاهش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: ایرلاین‌ها پروازهای خود را کم نکرده‌اند توقف پروازها برای ایرلاین‌ها اختصاصی نیست.

وی گفت: ۱۷۵ هواپیمای باری و مسافری داریم که همگی مشغول خدمت رسانی هستند.

ادامه دارد…

منبع خبر : خبرگزاری مهر

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!