دسته بندی نشده

پرداخت وام قرض‌الحسنه به ۳۷ هزار نیازمند

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرنگار مهر، علیرضا حسین‌نژاد پیش از ظهر پنجشنبه در سومین همایش ملی «قرض نیکو» در اردبیل اظهار کرد: در قرآن کریم و کلام ائمه معصومین جایگاه و ارزش قرض‌الحسنه به خوبی تبیین شده به طوری که خداوند متعال به صاحب صدقه ۱۰ برابر اما به قرض‌الحسنه …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرنگار مهر، علیرضا حسین‌نژاد پیش از ظهر پنجشنبه در سومین همایش ملی «قرض نیکو» در اردبیل اظهار کرد: در قرآن کریم و کلام ائمه معصومین جایگاه و ارزش قرض‌الحسنه به خوبی تبیین شده به طوری که خداوند متعال به صاحب صدقه ۱۰ برابر اما به قرض‌الحسنه ۱۸ برابر اجر و پاداش می‌دهد.

وی با بیان اینکه این صندوق در ۶ سال گذشته در تقویت جریان خیر و احسان در استان و توسعه فرهنگ قرض‌الحسنه اقدامات مؤثری را انجام داده است، تصریح کرد: از سال ۸۵ و با مجوز بانک مرکزی این صندوق فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون در قالب یک شعبه اصلی و ۱۶ اداره کمیته امداد به شکل باجه یا واحد به نیازمندان ارائه خدمات می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: سپرده‌گذاران می‌توانند از خدمات الکترونیکی و مشابه سایر بانک‌ها در این صندوق استفاده کرده و از منابع خود برای مساعدت به نیازمندان در قالب قرض‌الحسنه استفاده کنند.

حسین‌نژاد افزود: در طول این مدت صندوق به ۳۷ هزار و ۷۰۰ فقره وام و تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت کرده که عمدتاً در قالب کارگشایی، ودیعه مسکن، وام اشتغال و… بوده است.

وی ارزش تسهیلات پرداختی این صندوق را ۲۶۳ میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: برای تمام مددجویان این صندوق بدون کارمزد تسهیلات تا سقف مشخص را پرداخت می‌کند و برای افراد غیرمددجو نیز تا سقف ۱۰ میلیون تومان بدون کارمزد و بالاتر از آن تنها با ۲ درصد کارمزد آن هم یک بار پرداخت تسهیلات را انجام می‌دهد.

حسین‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: این صندوق فاقد وجه التزام، دیرکرد و هزینه‌کرد است و ویژگی این صندوق پرداخت تسهیلات در کوتاه‌ترین زمان است که خیرین در این امر نیک سهام‌دار اصلی بانک به شمار می‌روند.

وی اضافه کرد: امیدواریم با تقویت گردش مالی این مجموعه و پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه در حوزه‌های مختلف به ویژه در بخش اشتغال و حمایت از تولید بتوانیم یاریگر نیازمندان و فقرا باشیم.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل بیان کرد: معوقات صندوق ۲.۲ دهم است که تلاش می‌کنیم امسال این معوقات را به کمتر از یک درصد تعدیل کنیم تا زمینه برای پرداخت تسهیلات به سایر گروه‌ها نیز فراهم آید.

منبع خبر : ایران اکونا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!