اقتصاد کلان

وعده وزیر اقتصاد برای افزایش وام اشتغال کمیته امداد

به گزارش سرمایه ایرانی، احسان خاندوزی در نشست تقدیر از یاوران اشتغال و خودکفایی اظهار کرد: نرخ بیکاری بهار امسال به ۸.۲ درصد رسیده بود که در تابستان بازهم کاهش یافت؛ چنین رقمی هم‌زمان با افزایش نرخ مشارکت در سال‌های قبل نداشتیم و این هم‌سویی بسیار امیدوارکننده است. وی گفت: سیاست‌های ناظر بر ایجاد رونق …

به گزارش سرمایه ایرانی، احسان خاندوزی در نشست تقدیر از یاوران اشتغال و خودکفایی اظهار کرد: نرخ بیکاری بهار امسال به ۸.۲ درصد رسیده بود که در تابستان بازهم کاهش یافت؛ چنین رقمی هم‌زمان با افزایش نرخ مشارکت در سال‌های قبل نداشتیم و این هم‌سویی بسیار امیدوارکننده است.

وی گفت: سیاست‌های ناظر بر ایجاد رونق در عرصه کلان اقتصادی، سیاست‌های تسهیل کسب‌وکارها و سیاست‌های تحریک اشتغال و تأمین مالی کاریابی از مهم‌ترین سیاست‌هایی است که موجب کاهش نرخ بیکاری و افزایش مشارکت می‌شود.

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد تسهیلات پرداختی کمیته امداد با نظارت‌های پسینی به هدف رسیده است، افزود: به جهت کمیت نیز تلاش دولت و مجموعه دستگاه‌های مالی این بوده است که تعداد واحدهایی که تأمین مالی شده‌اند را افزایش دهند.

خاندوزی ادامه داد: اراده و خواست جدی دولت و رئیس جمهور این است که از ظرفیت تمام نهادهای تخصصی و واسط استفاده کنند؛ البته با وضع مطلوب بسیار فاصله داریم، اما نسبت به چند سال قبل وضعیت بهتر و آینده روشنی پیش رو داریم.

وی گفت: در خصوص صندوق ضمانت نیز باید آمار عملکرد بانک‌ها افزایش یابد تا سخت‌گیری‌ها در خصوص ضمانت و وثایق کاهش پیدا کند.

خاندوزی درباره درخواست کمیته امداد برای افزایش سقف تسهیلات اشتغال‌زایی اعضای این کمیته از ۱۵۰ میلیون به ۲۰۰ میلیون تومان تصریح کرد: موافق افزایش سقف تسهیلات اشتغال‌زایی هستیم و به رئیس کل بانک مرکزی هم می‌گوییم آن را تا ۳۰۰ میلیون تومان هم افزایش دهد. این موضوع را در شورای پول و اعتبار مطرح می‌کنیم.

درخواست کمیته امداد از خاندوزی؛ وام اشتغال کمیته امداد ۲۰۰ میلیون شود

سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در این نشست گفت: در جامعه اسلامی تکدی‌گری باید مغضوب باشد؛ باید بستر کار فراهم شود تا عده‌ای مشمول این مغضوبات قرار نگیرند.

وی ضمن تقدیر از بانک‌ها به عنوان یاوران اشتغال کمیته امداد گفت: ۸۶ درصد تسهیلات مربوط به اشتغال کمیته امداد در سال قبل جذب شد؛ با راه اندازی صندوق ضمانت اشتغال نیز تسهیلگری در پرداخت تسهیلات به اعضای کمیته امداد انجام شده است.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه بالای ۹۲ درصد اشتغالزایی کمیته امداد به هدف رسیده است، تصریح کرد: اکنون وام اشتغال‌زایی ۱۵۰ میلیون تومان برای اعضای کمیته امداد پاسخگو نیست و استدعا داریم این عدد در شورای پول و اعتبار حداقل به ۲۰۰ میلیون تومان برسد؛ البته رقم ۳۰۰ میلیونی تسهیلات قرض‌الحسنه هم محفوظ باشد.

بختیاری از بانک‌ها و وزارت اقتصاد خواست تا تسهیلات اشتغال به کمیته امداد را هم در کنار تسهیلات ازدواج و فرزندآوری در اولویت قرار دهند.

منبع: تسنیم

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!