دسته بندی نشده

وام «دلاری» پرسپولیس برای خروج موقت از بحران!

– اخبار ورزشی – به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، معضل «بی‌پولی» در باشگاه‌های ایرانی بخصوص استقلال و پرسپولیس پدیده‌ای آشنا برای هواداران است. دو باشگاهی که با وجود فروش بخشی از سهام‌شان و تزریق ۳۵۰ میلیارد به حساب آن‌ها بازهم چاه بدهی‌های‌شان پُر نشده و ظاهراً هر …

– اخبار ورزشی –

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، معضل «بی‌پولی» در باشگاه‌های ایرانی بخصوص استقلال و پرسپولیس پدیده‌ای آشنا برای هواداران است. دو باشگاهی که با وجود فروش بخشی از سهام‌شان و تزریق ۳۵۰ میلیارد به حساب آن‌ها بازهم چاه بدهی‌های‌شان پُر نشده و ظاهراً هر چه پول به باشگاه‌ها رسیده بر باد رفته است.

باشگاه پرسپولیس که طی هفته‌های گذشته برای پرداخت مطالبات بازیکنان و کادرفنی خود به شدت با مشکل مالی مواجه شده بود، سرانجام طی چند روز گذشته بخشی از مطالبات خارجی‌های خود را پرداخت کرد تا خیال هواداران از این بابت اندکی راحت شود؛ اما سوال اینجاست در این اوضاع آشفته ارز و شرایط مالی باشگاه، پرسپولیسی‌ها «دلار» از کجا آوردند؟

شرایط باشگاه پرسپولیس در حالی بدتر می‌شود که این باشگاه باید تا چند هفته آینده قسط دوم (حدود ۲۰۰ هزار یورو) رادوشویچ را پرداخت کند و به همین دلیل سرخپوشان علاوه بر پرداخت مطالبات خارجی‌های باشگاه باید فکری هم به حال قسط دردسرساز رادوشویچ کنند.

پیگیری خبرنگار تسنیم در این زمینه نشان می‌دهد باشگاه پرسپولیس که در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۱۳۸ میلیارد تومان از یک بانک وام گرفته بود، برای برطرف شدن مشکل مالی خود بار دیگر دست به دامن این بانک شده است و این‌بار با این تفاوت که پرسپولیسی‌ها به صورت دلاری از این بانک پول دریافت کرده‌اند.

تهدیدی بزرگ برای پرسپولیس؛ وام‌هایی با تضمین پولی که قرار بود سرمایه‌گذاری شود!

باشگاه پرسپولیس که طی هفته‌های گذشته به شدت به دنبال تأمین منابع ارزی برای پرداخت بدهی‌های خود بوده است، در آخرین اقدام خود مبلغ ۱۵۰ هزار دلار از این بانک وام دریافت کرده تا فعلاً مشکلات مالی باشگاه برای مقطعی برطرف شود. سرخپوشان باید مبلغ این وام را به صورت یک‌جا و در تاریخ سررسید پرداخت کنند.

علاوه بر این پول، شنیده می‌شود پرسپولیس طی چند ماه اخیر در چندین نوبت دیگر نیز اقدام به دریافت وام «دلاری» از بانک کرده است که برخی‌ها از آن‌ها تسویه و برخی دیگر باید در تاریخ سررسید پرداخت شود. به نظر می‌رسد ضمانت باشگاه پرسپولیس برای بازگرداندن این پول‌ها باز هم از محل پول بورسی سپرده‌گذاری شده نزد این بانک است.

منبع خبر : ایران اکونا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!