دسته بندی نشده

واحد مسکونی طرح مسکن مهر باید تعیین تکلیف شود

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی صبح امروز در شورای مسکن استان کرمان که با حضور محمدمهدی فداکار، استاندار کرمان برگزار شد، با آرزوی قبولی طاعات و عبادات بندگان خدا در ماه رمضان، اظهار داشت: از اقدامات انجام شده برای پیشرفت طرح نهضت …

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی صبح امروز در شورای مسکن استان کرمان که با حضور محمدمهدی فداکار، استاندار کرمان برگزار شد، با آرزوی قبولی طاعات و عبادات بندگان خدا در ماه رمضان، اظهار داشت: از اقدامات انجام شده برای پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن در استان کرمان تشکر می‌کنم، اما این اقدامات باید توسعه داده شود.

وی با بیان اینکه مسکن مهر استان کرمان باید تعیین تکلیف شود، گفت: تعداد زیادی واحد مسکونی از طرح مسکن مهر از سال‌های قبل مانده که باید هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف شده، برنامه زمان‌بندی برای جمع شدن این واحدها ارائه و مشکل مردم در این زمینه پیگیری و برطرف شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ساماندهی حاشیه‌نشینی در استان به‌ویژه شهر کرمان باید با جدیت پیگیری شود، افزود: جلسات متعددی برای تدوین طرح جامع برگزار شده است که باید پیگیری شود.

وی با بیان اینکه در شهر کرمان بافت فرسوده زیادی داریم که در مرکز شهر واقع شده و هزار و ۲۷۰ هکتار بافت فرسوده شهر کرمان قابل احیا است، ادامه داد: متاسفانه اطراف شهر در حال توسعه است اما مرکز شهر رها و محل حضور اتباع بیگانه شده است.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه اولویت ساخت و ساز در شهر کرمان باید در بافت فرسوده و احیای این قسمت باشد، بیان کرد: حدود ۴۸۰ هکتار ظرفیت بافت تاریخی داریم که برای این موضوع هم باید برنامه‌ریزی شود.

وی با بیان اینکه اصلی‌ترین مشکل مسکن در حال حاضر، تامین مالی است، گفت: عده زیادی در طرح نهضت ملی مسکن تایید شده‌اند اما مبلغ اولیه را نتوانستند پرداخت کنند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه تامین مالی طرح نهضت ملی مسکن با ادبیات سنتی بانکی برای همه ممکن نیست، افزود: باید از ظرفیت بازار سرمایه و شرکت‌های سرمایه‌گذاری در این حوزه استفاده کرد که جواب هم خواهد داد.

منبع خبر : ایران اکونا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!