مسکن و حمل و نقل

هیجان فروش در بورس خالی شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، بازار در روز یکشنبه با وجود ریزش توانست در برخی از نمادها به تعادل برسد و صف فروش سنگین بسیاری از نمادها از جمله خودرویی‌ها در پایان معاملات جمع شود. علی فراقی، کارشناس بازار سرمایه در این باره به مهر گفت: طبق بررسی بازار رفته رفته پا به مسیر …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، بازار در روز یکشنبه با وجود ریزش توانست در برخی از نمادها به تعادل برسد و صف فروش سنگین بسیاری از نمادها از جمله خودرویی‌ها در پایان معاملات جمع شود.

علی فراقی، کارشناس بازار سرمایه در این باره به مهر گفت: طبق بررسی بازار رفته رفته پا به مسیر نزدیک شدن به تعادل گذاشت و بیشتر نمادها نسبت به معاملات شنبه و اوایل تایم معاملاتی یکشنبه در وضعیت بهتری قرار گرفتند همانطور که در قبل تر به آن اشاره شده بود. البته باید عملکرد برخی از حقوقی‌های بازار را باید در زمان ابتدایی روز در نظر گرفت که به خوبی در زمان غلبه عرضه مقدار زیادی از آن را پاسخ دادند که دیگر فروشندگان را منصرف از فروش یا حتی در طرف مقابل خریدار قرار داد.

کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: حال اگر این جمع آوری و خریدهای قابل توجه تا میانه هفته یا همان معاملات دوشنبه ادامه دار باشد نیمه دیگر را می‌توان خوش تقاضا تر از قبل دید البته هیجان نسبت مثبتی که تا پایان روز یکشنبه دنبال شد در صورت به وجود نیامدن خبر یا ریسک خاصی تا روز آتی به خوبی می‌تواند به روز دوشنبه منتقل شود و بازاری شاداب‌تر از دو روز ابتدایی هفته رقم بزند.

فراقی افزود: در قسمتی هم اگر به نمودار ورود پول حقیقی نگاهی بیندازیم به خوبی فعالیت حقوقی‌های بازار را منعکس می‌کند که با توجه به این که در روز معاملاتی اخیر شاهد خروج پول حقیقی از بازار سرمایه بودیم ولی به خوبی حقوقی در طرف مقابل عمل کردند که توانستند پس از جمع آوری برخی از شرکت‌ها باعث شدت تقاضا بر روی نمادها شوند.

کارشناس بازار سرمایه با بیان این که هنوز نمادها درگیر ناحیه‌های مهم مقاومتی خود هستند، تشریح کرد: در صورت موج بعدی حرکت خود که امکان دارد در نیمه دوم هفته معاملاتی شکل بگیرد در صورت توجه مناسب فعالان به آن که یکی از مهم‌ترین فاکتورهای آن همانطور که میدانیم ورود نقدینگی است این حرکت را یاری نماید می‌تواند برای هفته آتی نوید یک هفته بسیار بهتری نسبت این هفته کنونی را به ما بدهد.

فراقی اضافه کرد: مهم‌ترین توصیه‌ای هم که می‌توان کرد همانند گفته‌های قبلی محتاط عمل کردن نسبت به بازار و تمرکز بر روی صنایع کوچک و تک سهم‌ها و در صورت حرکت سلامت بازار که پس از آن در اکثر مواقع بازار فرصت‌های خود را ایجاد می‌نماید سوار شدن بر نمادهای مستعد ایجاد شده جدید است زیرا عملاً نمادهای قابل توجه بسیاری در بازار قابل مشاهده هستند که امکان ادامه دار بودن مسیرهای خود را دارا می‌باشند.

علی فراقی در پایان گفت: با توجه به خبرهای مختلف شکل گرفته که بیشتر بر بازارهای موازی خصوصاً دلار تأثیر گذار هستند مقدار بیشتری از تکاپوی بازار سرمایه کاسته است که در صورت به وجود آمدن اندکی کاهش توان در آنها می‌توان در خصوص بهبود شرایط در بازار سرمایه در خصوص چرخش نقدینگی امیدوارتر بود.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!