مسکن و حمل و نقل

هشدار نسبت به ویلاسازی در منطقه لرزه‌خیز دماوند – خبرگزاری مهر |

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «علی بیت‌اللهی» جزئیاتی از زلزله ۳.۹ ریشتر امروز (شنبه، ۲۸ مرداد) را که در ساعت ۱۳ و ۴۸ دقیقه در ۱۰ کیلومتری شمال غرب دماوند به وقوع پیوست تشریح کرد. رئیس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: زلزله امروز …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «علی بیت‌اللهی» جزئیاتی از زلزله ۳.۹ ریشتر امروز (شنبه، ۲۸ مرداد) را که در ساعت ۱۳ و ۴۸ دقیقه در ۱۰ کیلومتری شمال غرب دماوند به وقوع پیوست تشریح کرد.

رئیس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: زلزله امروز دماوند از رودهن حدود ۱۰ کیلومتر و از آبعلی تهران نزدیک به هفت کیلومتر فاصله دارد و محدوده جمعیتی نسبتاً بالایی در آن منطقه ساکن هستند.

بیت‌اللهی با اشاره به اینکه موقعیت رومرکز این زلزله در امتداد دره مشاء و درست در محل تلاقی گسل مشاء قرار دارد، ادامه‌داد: احتمال می‌رود که گسل مسبب زلزله دماوند، گسل فعال مشاء باشد که سابقه لرزه‌خیزی بالایی در منطقه دارد.

وی با اعلام اینکه یک پس‌لرزه به بزرگی ۲.۵ ریشتر بعد از این زلزله در دماوند ثبت شد، نسبت به ساخت و سازهای خانه‌های ویلایی و جلوگیری از تداوم ساخت آنها هشدار داد.

عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، میزان خسارات احتمالی این زمین لرزه را در دماوند ناچیز عنوان کرد و گفت: در مسیر گسل مشاء و در منطقه دماوند در محدوده وقوع این زمین لرزه، مسابقه‌ای برای ویلاسازی گسترده در جریان است که با توجه به عبور گسل مشاء و فعالیت این گسل، انتظار می‌رود تا تجدیدنظری در بارگذاری‌ها و ساخت و سازهای این منطقه مدنظر باشد.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!