پترو پالایش

نیروگاه اتمی بوشهر مانع انتشار ۶۰ میلیون تُن گاز سمی شد

به گزارش سرمایه ایرانی، حسین درخشنده معاون سازمان انرژی اتمی ایران در آئین جشن دهمین سال بهره‌برداری نیروگاه اتمی بوشهر با تقدیر از دست‌اندرکاران و تلاشگران صنعت هسته‌ای ایران و نیروگاه اتمی بوشهر اظهار کرد: نیروگاه اتمی بوشهر در تولید برق پایدار نقش مهم و تأثیرگذاری داشته و اکنون تولید برق از این نیروگاه از …

به گزارش سرمایه ایرانی، حسین درخشنده معاون سازمان انرژی اتمی ایران در آئین جشن دهمین سال بهره‌برداری نیروگاه اتمی بوشهر با تقدیر از دست‌اندرکاران و تلاشگران صنعت هسته‌ای ایران و نیروگاه اتمی بوشهر اظهار کرد: نیروگاه اتمی بوشهر در تولید برق پایدار نقش مهم و تأثیرگذاری داشته و اکنون تولید برق از این نیروگاه از ۶۱ میلیارد کیلو وات ساعت عبور کرده است که این میزان تولید برق نقش اساسی در تأمین برق کشور داشته است.

وی افزود: طی ۱۰ سال بهره‌برداری از نیروگاه اتمی بوشهر با تولید برق از انرژی هسته‌ای از مصرف میلیون‌ها تن سوخت فسیلی و تولید ۶۰ میلیون تن آلاینده‌ها جلوگیری شده است.

معاون سازمان انرژی اتمی ایران با تاکید بر تکمیل و راه‌اندازی واحدهای دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر، تصریح کرد: امید می‌رود در موعد مقرر شاهد راه‌اندازی واحدهای دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر باشیم، چرا که این واحدهای تولید برق هسته‌ای نقش اساسی در تأمین انرژی پاک و برق پایدار و جلوگیری از سوخت فسیلی و آلاینده‌ها دارد.

درخشنده با بیان اینکه بهره‌برداری از نیروگاه اتمی بوشهر به دست نیروهای متخصص ایرانی را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: آنچه که در نیروگاه اتمی به دست آمده حاصل تلاش و بردباری با وجود تمام مشکلات بوده است.

وی یکی از برکات جانبی ساخت نیروگاه و تولید برق هسته‌ای را ایجاد یک سری مراکز و شرکت‌های دانش‌بنیان دانست و اضافه کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان در تعمیرات اساسی و بومی‌سازی خدمات و قطعات مورد نیاز نیروگاه اتمی بوشهر مشارکت و همکاری دارند.

معاون سازمان انرژی اتمی ایران تاکید کرد: تلاش شده آنچه در نیروگاه اتمی بوشهر انجام می‌شود با رعایت عالی‌ترین استانداردهای صنعت باشد و برق هسته‌ای با رعایت تمامی موازین ایمنی تولید شود.

درخشنده با بیان اینکه در ۱۰ سالگی بهره‌برداری از نیروگاه اتمی بوشهر سه نسل مختلف از همکاران در کنار هم فعالیت کردند خاطرنشان کرد: نسل اول در خارج از کشور دوره دیدند و اکنون در حال بازنشستگی هستند، نسل دوم و سوم در داخل کشور و در دوره‌های نیروگاه اتمی و هسته‌ای شرکت کرده و آموزش دیدند.

وی ادامه داد: با بازنشستگی نسل اول باید یک برنامه‌ریزی اساسی برای انتقال دانش و تجربه به نسل‌های بعدی انجام شود.

منبع: فارس

منبع خبر : سرمایه ایرانی

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!