دسته بندی نشده

نیاز به اتاق فرمان جهادی در اقتصاد یزد

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرنگار مهر، مهران فاطمی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان یزد اظهار داشت: فضای اقتصادی دارای پیچیدگی‌ها و متغیرهای متعددی است که بر اصل اقتصاد اثرگذار است و برخی از این متغیرها در اختیار استان و برخی نیز خارج از اختیارات استان است. وی ادامه داد: …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرنگار مهر، مهران فاطمی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان یزد اظهار داشت: فضای اقتصادی دارای پیچیدگی‌ها و متغیرهای متعددی است که بر اصل اقتصاد اثرگذار است و برخی از این متغیرها در اختیار استان و برخی نیز خارج از اختیارات استان است.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی می‌طلبد یک اتاق فرمان به‌روز، هوشمند و جهادی با رصد و پایش لحظه‌ای در سطح استان داشته باشیم که خلاق، نوآور و مبتکر باشد و بتواند تصمیمات به‌موقع بگیرد و به نحوی برنامه‌ریزی کند که آسیب‌های اقتصادی کمتر و هم‌زمان حرکت روبه‌جلو استان نیز حفظ شود.

استاندار یزد با تأکید بر اینکه با چنین نگاهی، ستاد اقتصادی مقاومتی در سطح استان شکل‌ گرفته است، عنوان کرد: ستاد اقتصاد مقاومتی محوری‌ترین ستاد در زمینه تصمیمات اقتصادی است و به همین دلیل جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی به‌صورت هفتگی برگزار می‌شود تا بتوان رصد مداوم بر پروژه‌ها داشته باشیم.

فاطمی با اشاره به اینکه در صورت برگزاری هفتگی جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی، نیاز به دبیرخانه فعالی نیز احساس خواهد شد، بیان کرد: شخص مدیران به‌هیچ‌عنوان در این ساعت حق ندارند جلسات دیگری بگذارند و مدیران باید شخصاً در این جلسات حاضر شوند.

وی با بیان اینکه در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی باید دستگاه قضائی و بازرسی استان نیز حضور داشته باشند، تصریح کرد: تمام پروژه‌های این ستاد باید صاحب‌دار باشد و دقیقاً مشخص باشد کدام دستگاه متولی اجرای آن پروژه است و ماهانه نیز این دستگاه‌ها گزارش بدهند.

استاندار یزد، صادرات و توسعه بازار را نیز از برنامه‌های محوری سال جاری ذکر و عنوان کرد: در این دو زمینه دولت و بخش خصوصی کوتاهی کرده‌اند و این کوتاهی باعث شده استان تا حدودی عقب باشد که باید با طرح و برنامه این عقب‌ماندگی جبران شود.

فاطمی همچنین با تاکید بر اهمیت بهره‌وری اظهار داشت: در شرایطی که با محدودیت انرژی و نیروی انسانی مواجه هستیم باید به موضوع بهره‌وری ورود جدی داشته باشیم و تمام واحدها باید در این زمینه برنامه‌های عملیاتی ارائه بدهند.

استاندار یزد با بیان اینکه باید نسبت به موضوع اقتصاد استان، هوشمندانه و عالمانه پیگیری‌ها انجام شود، افزود: با روال عادی و آئین‌نامه‌ای نمی‌شود کار اقتصاد را پیش برد؛ بلکه باید ریسک‌پذیری را افزایش داد و با تعامل و همگرایانه مشکل استان را حل کرد.

منبع خبر : ایران اکونا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!