اقتصاد جهانی

نوسان قیمت جهانی نفت ادامه‌ پیدا کرد

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،در ساعات اولیه روز پنجشنبه بهای معاملاتی آتی نفت برنت پس از کاهش اولیه ۰٫۵ درصدی به ۸۳٫۴۵ دلار در هر بشکه رسید. نفت خام وست تگزاس هم با ۸ سنت کاهش باقیمت ۷۹٫۳ دلار معامله شد. به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،به گفته اقتصاددانان، نگرانی‌ها بابت وضعیت اقتصادی چین …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،در ساعات اولیه روز پنجشنبه بهای معاملاتی آتی نفت برنت پس از کاهش اولیه ۰٫۵ درصدی به ۸۳٫۴۵ دلار در هر بشکه رسید. نفت خام وست تگزاس هم با ۸ سنت کاهش باقیمت ۷۹٫۳ دلار معامله شد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،به گفته اقتصاددانان، نگرانی‌ها بابت وضعیت اقتصادی چین و احساس ریسک شدید در وال‌استریت نسبت به‌احتمال افزایش دوباره نرخ بهره بر بازارهای نفت فشار وارد کرده است و هم‌زمان قوی بودن دلار این فشار را تقویت کرده است؛ زیرا معامله‌کنندگان نفت علاوه بر اطلاعات اقتصادی چین و سیاست‌های اقتصادی دولت این کشور، داده‌های موجودی نفت آمریکا را هم از نزدیک تحت نظر دارند زیرا تولیدکنندگان نفت آمریکایی ممکن است برای افزایش سهم خود در بازار در بحبوحه کاهش تولید نفت از سوی اعضای اوپک پلاس، ممکن است تولید خود را افزایش دهند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،در چین، پرداخت‌های به تعویق افتاده روی محصولات سرمایه‌گذاری توسط یک شرکت بزرگ و معتبر چینی و سقوط قیمت مسکن باعث افزایش نگرانی‌ها نسبت به بحران مسکن چین و کندتر شدن اقتصاد این کشور شده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،بانک مرکزی چین به شکلی غیرمنتظره نرخ‌های کلیدی را برای دومین بار طی ۳ ماه اخیر کاهش داد، اما اقتصاددانان نگران‌اند که این اقدامات برای متوقف کردن کندی شدید اقتصاد چین کافی نباشد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،دقایقی پس از برگزاری نشست ماه جولای بانک مرکزی آمریکا، قیمت جهانی نفت باری دیگر دچار نوسان شد زیرا برگزاری این نشست نشان داد مقامات بانک مرکزی این کشور تمایل قوی نسبت به افزایش نرخ بهره از خود نشان دادند زیرا برای آن‌ها مبارزه با تورم همچنان در اولویت قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،افزایش نرخ بهره در آمریکا هزینه‌های استقراض را برای شرکت‌ها و مصرف‌کنندگان افزایش خواهد داد و می‌تواند رشد اقتصادی و تقاضا برای نفت را کاهش دهد. ازاین‌رو است که نگرانی نسبت به تداوم افزایش نرخ بهره و کندی رشد اقتصادی در دو اقتصاد بزرگ جهان بلافاصله بر بازار نفت اثر می‌گذارد.

منبع خبر : اتاق ایران آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!