دسته بندی نشده

نهادینه شدن ارزش‌های دفاع مقدس سعادت کشور را تضمین می‌کند

به گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی استان کردستان، معصومه حسنی خونسار اظهار کرد: هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمی برای نشان دادن ایثار و رشادت‌های رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس به نسل جدید است. وی با اشاره به نقش مهم دستگاه‌های فرهنگی در ترویج و انتقال …

به گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی استان کردستان، معصومه حسنی خونسار اظهار کرد: هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمی برای نشان دادن ایثار و رشادت‌های رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس به نسل جدید است.

وی با اشاره به نقش مهم دستگاه‌های فرهنگی در ترویج و انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به جامعه، افزود: نهادینه شدن این ارزش‌ها در جامعه و به ویژه در میان نسل جوان می‌تواند سعادتمندی کشور را تضمین کند.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی کردستان تصریح کرد: ترویج فرهنگ ایثار، شجاعت و از خود گذشتگی برای دفاع از میهن در میان جوانان و نوجوانان می‌تواند افق روشنی را برای جامعه به ارمغان بیاورد.

وی با بیان نقش رزمندگان در جنگ تحمیلی هشت ساله، گفت: باید با تمام توان یاد رزمندگان را زنده نگه داشت و آرمان‌های آن‌ها را به نسل‌های دیگر نیز منتقل کرد تا فرهنگ شهادت همچنان در خون و جان ملت ایران اسلامی زنده نگه داشته شود.

برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی با محوریت کتابخوانی در هفته دفاع مقدس

حسنی خونسار با اشاره به برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی با محوریت کتابخوانی در کتابخانه‌های عمومی استان در هفته دفاع مقدس، اضافه کرد: برپایی نمایشگاه و بازنمایی کتاب با موضوع دفاع مقدس، مسابقات کتابخوانی، جمع خوانی کتاب، روایتگری دفاع مقدس و نمایشنامه خوانی از جملە این برنامەها است.

وی ادامه داد: تقدیر از خانواده‌های شهدا در کتابخانه‌های عمومی، غبارروبی مزار شهدا، نقد و بررسی کتاب با موضوع دفاع مقدس و جلسات شعر خوانی نیز از دیگر برنامه‌های این نهاد فرهنگی در هفته دفاع مقدس سال جاری است.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی کردستان از برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب «خانوم ماه» (نوشته ساجده تقی زاده؛ انتشارات به نشر) خبر داد و گفت: این مسابقه کتابخوانی در سامانه الکترونیک کتابخوانی سماک برای علاقمندان قابل دسترس است.

وی اضافه کرد: نقش کتابخانه‌های عمومی به عنوان یک نهاد فرهنگی در پاسداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره رشادت‌های رزمندگان بسیار مهم و اثرگذار است و بر این اساس برنامه‌های متنوع زیادی با محوریت کتاب توسط این نهاد فرهنگی برگزار می‌شود.

حسنی خونسار خاطرنشان کرد: برخی از برنامه‌های هفته دفاع مقدس در کتابخانه‌های عمومی با مشارکت برخی ادارات و سازمان‌ها برگزار می‌شود که تلاش می‌کنیم مورد توجه علاقمندان قرار گیرد.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!