اخبار اجتماعیاستان ها

نخستین فرهنگسرای ایثار و مقاومت در کرمانشاه افتتاح می‌شود

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، ایمان درخشی امروز _ سه‌شنبه بیست‌وهشتم شهریورماه _ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نقش شهرداری در امور فرهنگی کاملاً مشخص است، چراکه مدیریت کالبد شهری برعهده شهرداری است. وی با بیان اینکه توسعه فرهنگی نیازمند توسعه زیرساخت‌های شهری است، افزود: از آنجا که همین توسعه توسط خود شهرداری صورت …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، ایمان درخشی امروز _ سه‌شنبه بیست‌وهشتم شهریورماه _ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نقش شهرداری در امور فرهنگی کاملاً مشخص است، چراکه مدیریت کالبد شهری برعهده شهرداری است.

وی با بیان اینکه توسعه فرهنگی نیازمند توسعه زیرساخت‌های شهری است، افزود: از آنجا که همین توسعه توسط خود شهرداری صورت می‌گیرد نیازمند توجه دیگر واحدهای مدیریت شهری هستیم چراکه مکمل یکدیگر و سهم آن‌ها مشخص است.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: برنامه‌ریزی لازم برای توسعه فعالیت‌های دینی، فرهنگی، ادبی، ورزشی و هنری در فرهنگسراها با برگزاری کلاس‌های متعدد و جذب اساتید نخبه و مجرب و اجرای برنامه در پارک‌های مجاور فرهنگسراها در حال انجام است.

درخشی با بیان اینکه تدوین محتوای مناسب بیلبوردهای سطح شهر از لحاظ محتوایی با هماهنگی دیگر واحدهای مربوط از دیگر برنامه‌های سازمان است، ادامه داد: مراسم بازگشایی مدارس با حضور مسؤلین و همچنین پلاک افتخار با محوریت تقدیر از قهرمانان و نخبگان در زمینه‌های مختلف بخشی دیگر از برنامه‌های ما خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه وجود انتقادهای متفاوت از فعالیت‌های فرهنگی در همه بخش‌ها یکی از راهکارهایی است که موجب پیشرفت شهرداری در حوزه فرهنگی می‌شود، خاطرنشان کرد: فعالیت در عرصه فرهنگی که از زیرشاخه‌های علوم انسانی محسوب می‌شود نسبی است و به اندازه تک تک افراد جامعه نظر و دیدگاه برای انجام فعالیت‌های فرهنگی وجود دارد؛ بنابراین در حال تدوین بانک اطلاعاتی برای شناسایی بزرگان فرهنگی، اجتماعی هستیم تا با عضویت آن‌ها در شورای فرهنگی شهرداری کرمانشاه، از نظرات در پیشبرد اهداف فرهنگی استفاده کنیم.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه با اشاره به برگزاری برنامه عصر شعر طنز، گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری مهرواره نمایش نامه‌خوانی نیز در حال انجام است.

درخشی با اشاره به نقش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی در ترویج فرهنگ شهری، اظهار کرد: در راستای آموزش فرهنگ شهروندی از سوی این اداره، کلیپ و موشن گرافیک تهیه و در فضای مجازی منتشر خواهد شد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از موضوعات مهم در فضای شهری، زیباسازی است که در نظر داریم سطل‌های زباله را با طرح‌های آموزش شهروندی نقاشی کنیم.

افتتاح نخستین فرهنگسرای ایثار و مقاومت در پارک فدک، افتتاح فرهنگسرای عفاف و حجاب در فرهنگسرای گل نرگس و برگزاری نمایشگاه ازجمله برنامه‌های سازمان فرهنگی در هفته دفاع مقدس است که رئیس این سازمان به آنها اشاره کرد. درخشی با بیان اینکه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در عرصه ارتقای فرهنگ شهروندی زیر بنای اصلی توسعه شهری است، تاکید کرد: رسالت اصلی حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرداری، ارتقای فرهنگ شهروندی، توجه به سلامت اجتماعی، ایجاد نشاط و امید به زندگی برای شهروندان و احیای فرهنگ شهر است.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه مسئولان باید برای به حداقل رساندن انتقادها تلاش کنند و نقدهای منصفانه و به‌جا را به عنوان محرک اصلی فعالیت‌های مجموعه شهری به کار ببندند، گفت: هنر یک نهاد فرهنگی، بهره‌گیری هرچه بیشتر از دیدگاه‌های افراد جامعه و شناخت جامع از افکار عمومی موجود در جامعه است.

درخشی اضافه کرد: برای عملیاتی کردن این امر باید اتاق فکر و کمیته‌های تخصصی در حوزه‌ای فرهنگی و اجتماعی در نظر گرفته و جلسات تخصصی در آن برگزار شود.

وی تاکید کرد: تلاش برای توسعه زیرساخت‌های فرهنگی، ایجاد فرهنگسراها، سرای محله و بهره‌گیری از سمن‌ها برای عملیاتی کردن برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی ضروری است؛ بنابراین در تلاش هستیم که بتوانیم این برنامه‌ها را به مرحله اجرا برسانیم.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!