دسته بندی نشده

مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی تا ۱۵ تیرماه تمدید شد

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از سازمان امور مالیاتی کشور، در جلسه چهار ساعته با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، رؤسای کمیسیون اقتصادی و فراکسیون اصناف و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رییس‌کل سازمان امور مالیاتی، رئیس اتاق اصناف کشور و بیش از ۵۰ تن از رؤسای اتحادیه‌های صنفی تهران و استان‌ها برگزار …


به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از سازمان امور مالیاتی کشور، در جلسه چهار ساعته با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، رؤسای کمیسیون اقتصادی و فراکسیون اصناف و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رییس‌کل سازمان امور مالیاتی، رئیس اتاق اصناف کشور و بیش از ۵۰ تن از رؤسای اتحادیه‌های صنفی تهران و استان‌ها برگزار شد، مقرر شد تا مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی تا ۱۵ تیرماه با اخذ مجوز قانونی تمدید شود.

سازمان امور مالیاتی نسبت به رسیدگی به اعتراضات اصناف در خصوص ضرایب فعالیت رسته‌های صنفی منتشره از سوی آن سازمان با قید فوریت اقدام خواهد کرد.

اصنافی همچون نمایشگاه‌های اتومبیل، نمایندگی‌های بیمه، کافی‌نت‌ها، حق‌العمل‌کاران و… که واریزی پوز آنها لزوماً نشان‌دهنده فروش آنها نیست، از طریق اتحادیه‌های مربوط لوح فشرده فروش اعضای خود را به سازمان امور مالیاتی تحویل نمایند.

بر اساس این اطلاعیه، رونوشت کلیه بخشنامه‌های سازمان از طریق اتاق اصناف ایران در اختیار کلیه اعضای اتحادیه‌های صنفی قرار گیرد.

کمیته‌ای متشکل از رؤسای اتحادیه‌های صنفی در استان‌ها، مدیران کل مالیاتی استان‌ها و نمایندگان منتخب فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی به اعتراضات واحدهای صنفی رسیدگی خواهند کرد.

 ادارات کل امور مالیاتی با قید فوریت نسبت به شکایات واحدهای صنفی در خصوص اطلاعات مالی ثبت شده از آن‌ها در سامانه‌های سازمان یا مبالغ مالیات مقطوع تعیین شده رسیدگی خواهند کرد.


منبع

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!