دسته بندی نشده

منابع تبصره ۱۸ در ۲ سال اخیر به اردبیل تخصیص نیافته است

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرنگار مهر، سید حامد عاملی پیش از ظهر جمعه در دیدار با معاون صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در اردبیل اظهار کرد: تبصره ۱۸ نامش است اما خودش هنوز ظهور و بروزی پیدا نکرده و متولیان حوزه پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی و تولیدی باید …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرنگار مهر، سید حامد عاملی پیش از ظهر جمعه در دیدار با معاون صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در اردبیل اظهار کرد: تبصره ۱۸ نامش است اما خودش هنوز ظهور و بروزی پیدا نکرده و متولیان حوزه پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی و تولیدی باید هر چه سریع‌تر پرداخت این منابع را تعیین تکلیف کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه تأمین منابع مالی واحدهای تولیدی در کشور ما بانک‌محور است، اقدام انقباضی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات مشکلات و دغدغه‌های جدی به وجود آورده که ضرورت دارد بانک‌ها با نگاه وسیع‌تر در پرداخت تسهیلات گره‌گشای مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی باشند.

استاندار اردبیل گفت: مسئله تولید، مسئله بسیار مهم در کشور بوده و شایسته است دولت سیزدهم بسته‌های حمایت از تولید را در سال مزین به «مهار تورم و رشد تولید» ابلاغ کنند تا واحدهای صنعتی و تولیدی بیش از این از محل افزایش قیمت مواد اولیه آسیب نبینند.

عاملی افزود: در کنار ارائه بسته‌های تشویقی و حمایتی وزارت صنعت، معدن و تجارت از تولیدکنندگان با اولویت مناطق محروم، شایسته است از محل تبصره ۱۸ تسهیلات مناسب در اختیار صاحبان صنایع قرار گیرد تا امکان تأمین مواد اولیه و رفع سایر نیازمندی‌ها به وجود آید.

وی به منطق غلط بانک مرکزی در پرداخت تسهیلات در قبال ۸۰ درصد فروش محصولات صنایع صنعتی اشاره کرد و ادامه داد: این امر اختلال جدی را در روند تولید رقم می‌زند.

عاملی تخصیص ارز را به استان‌ها از محل صندوق توسعه ملی یادآور شد و خاطرنشان کرد: در کنار این امر، واحدهای تولیدی انتظار دارند تا تعرفه منطقی گاز و برق برای صاحبان تولید اعمال شود تا جلوی قطعی انشعابات این واحدها گرفته شود.

وی تعدد سامانه‌های فعال در وزارت صنعت، معدن و تجارت را یادآور شد و اضافه کرد: همه این سامانه‌ها باید به یک نظام یکپارچه تبدیل شود تا گرفتاری صاحبان واحدهای تولیدی نیز به سرعت رفع شود.

استاندار اردبیل بیان کرد: با تاکید رئیس جمهور دستگاه‌های اجرایی که در مسیر تولید اختلال ایجاد می‌کنند، شناسایی شده و با آنها برخورد قانونی انجام می‌شود که در این زمینه وزارت صنعت، معدن و تجارت مسئولیت و مأموریت سنگینی را بر عهده دارد.

منبع خبر : ایران اکونا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!