اقتصاد کلان

ممنوعیت فروش چارتری بلیت هواپیما ادامه دارد

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ضمن تاکید بر ادامه‌دار بودن ممنوعیت فروش چارتری بلیت هواپیما، تصریح کرد: سایت‌های فروش بلیت‌های چارتر، اصول و قوانین فروش بلیت برای مسافر را رعایت نمی‌کنند و به دلیل نبود شفافیت، امکان راستی‌آزمایی عملکرد آنها وجود ندارد. برای همین مسدود سازی فروش بلیت از طریق سایت‌های …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ضمن تاکید بر ادامه‌دار بودن ممنوعیت فروش چارتری بلیت هواپیما، تصریح کرد: سایت‌های فروش بلیت‌های چارتر، اصول و قوانین فروش بلیت برای مسافر را رعایت نمی‌کنند و به دلیل نبود شفافیت، امکان راستی‌آزمایی عملکرد آنها وجود ندارد. برای همین مسدود سازی فروش بلیت از طریق سایت‌های چارتری را با جدیت پیگیری می‌کیم.  

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،جعفر یازرلو، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرد: طی بخشنامه‌ای که سازمان هواپیمایی کشوری در ماه‌ اخیر به شرکت‌های هواپیمایی صادر کرد، اعلام شد، باجدیت تمام با سایت‌های متخلف چارتری برخورد قضائی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،او تصریح کرد: قرار براین بود فروش بلیت‌های چارتری تا پایان فصل تابستان ممنوع باشد اما همچنان ممنوعیت فروش بلیت چارتری ادامه‌دار خواهد بود و اصرار سازمان هواپیمایی کشور بر ادامه‌دار بودن ممنوعیت به این دلیل است که سایت‌های چارتری اصول و قوانین فروش بلیت برای مسافر را رعایت نمی‌کنند؛ مانند مشخص نبودن عوارض، عدم محاسبه جداگانه بهای کل بلیت و مشخص نبودن نحوه پرداخت وجه برای دریافت بلیت و غیره.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،یازرلو گفت: از ابتدای صدور بلیت تا لحظه پذیرش مسافر در فرودگاه مبدا باید از طریق پورتال شرکت هواپیمایی قابلیت راستی آزمایی و رؤیت داشته باشد؛ اما سایت‌های چارتر کننده این شفافیت را ندارند و بدین ترتیب عملکرد این سایت‌ها قابلیت راستی‌آزمایی ندارد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،این مقام مسئول خاطر نشان کرد: از ابتدای سال‌جاری تا اکنون ۲۹ سایت مربوط به فروش بلیت‌های چارتری لغو، ۱۱۱ سایت تعلیق و ۹ هزار و ۲۸۰ مورد شکایت نیز به قوه قضائیه برای پیگیری ارجاع شده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،یازرلو افزود: سازمان هواپیمای کشوری می‌تواند با ۲۱ ایرلاین فعال موجود توافقاتی درخصوص نظارت جدی بر بازرگانی ایرلاین شرکت‌های هواپیمایی انجام دهد تا از فروش بلیت‌های چارتری جلوگیری کرد. باید به مردم و خریداران بلیت‌های چارتری گفت که خرید بلیت از چنین سایت‌هایی با توجه به شرایط موجود و تحریم ایرلاین‌ها هیچ‌گونه سودی نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،سخنگوی سازمان هواپیمایی در خصوص فروش بلیت‌های غیرواقعی توسط سایت‌های چارتری، گفت: سایت‌های چارتر کننده به غلط خطوط هواپیمایی را باز می‌کنند و شروع به فروش بلیت می‌کنند اما ساعت پرواز در بلیت صادر شده اشتباه است و مسافران را چندین ساعت در فرودگاه مبدا معطل می‌کنند و پس‌از اعلام زمان پرواز رسمی از سوی ایرلاین، پرواز شکل می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،وی با اشاره به اجرای پروازهای چارتری فصلی، گفت: عده‌ای از سودجویان گمان می‌کردند با آغاز فصل پاییز سازمان هواپیمایی کشوری از اجرای سیاست خود کوتاه می‌آید اما چنین نیست و ما به صورت جدی بر ادامه‌دار بودن ممنوعیت فروش بلیت‌های چارتری پافشاری خواهیم داشت.

منبع خبر : اتاق ایران آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!