بورس و بازارهای مالی

معامله‌گران کدام بازار را امن می‌دانند؟

در بازار معاملاتی ارز در روز گذشته،قیمت دلار هرات در بازار دو هزار تومان بالا رفت. صف خرید دلار در بازار ارز تهران هم قیمت دلار به بالای ۴۷ رسید و با افزایش شکاف قیمت رسمی و غیررسمی صف خرید زیاد شد. عمده دلیل نوسان قیمت دلار اخبار منفی است که در بازار می‌چرخد. سیگنال …

در بازار معاملاتی ارز در روز گذشته،قیمت دلار هرات در بازار دو هزار تومان بالا رفت.

صف خرید دلار

در بازار ارز تهران هم قیمت دلار به بالای ۴۷ رسید و با افزایش شکاف قیمت رسمی و غیررسمی صف خرید زیاد شد. عمده دلیل نوسان قیمت دلار اخبار منفی است که در بازار می‌چرخد.

سیگنال آمریکایی به معامله گران دلار

پس از تاکید مجدد امریکا در خصوص اینکه برجام در دستور کار نیست دوباره قدرت ریسک معامله‌گران را بالا برد. با عین حال در بازار پیش‌بینی می‌شود که اخبار مثبت منطقه‌ای روند نوسان را کند خواهد کرد.

احیای رابطه با مصر شایعه بازار ارز سه‌شنبه بود و برخی هم می‌گفتند بهبود روابط با بحرین هم در دستور کار است.

بازار ارز گوش به زنگ شد

این احتمالات بازار را در آخر هفته گوش به زنگ کرده است.

بازار ارز هرات تعطیل شد

بازار هرات در اطلاعیه‌ای اعلام کرد امروز چهارشنبه تعطیل است. تعطیلی این بازار برای تهران ضد نوسان است، به شرط آنکه فردایی‌ها رکب نزنند.

یکسری از معامله‌گران با اشاره به اینکه تا چند وقت قبل در روزهای تعطیل بازار رو به بالا می‌شد و حتی سفارشات بالا می‌رفت، عقیده دارند روند از دو هفته اخیر تغییر کرده و دلار در آخر هفته کاهشی شده است.

یک گروه هم با تکیه به این تحلیل معتقدند که برگشت نرخ به بالا برای پر کردن گپ‌های چارت است و بعد از آن دوباره برمی‌گردد.

بازار سکه پررونق شد

روز گذشته بازار سکه سه‌شنبه پر رونق بود. قیمت سکه رفاه دامنه نوسان پنج درصدی را پر کرد و نرخ سکه بازار هم از ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۳۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بالا رفت ولی پس از تعطیلی بازار تا ۲۸ میلیون و ۵۰۰ پایین آمد که برخی افزایش تا ۳۰ میلیون را رکبی برای شکستن مقاومت می‌دانستند.

در عین حال در بازاری که به خاطر چهارشنبه‌سوری زود بسته شد، معامله‌گران اعتقاد داشتند سکه یک سور به بقیه زده است.

کدام بازار اقتصادی امن تر است؟

معامله‌گران در روز سه‌شنبه بر اساس روند بازار عقیده داشتند اگر بازار به همین شکل پیش برود در بین تمامی بازارها اونس طلای جهانی امن‌تر است.

اتفاقات بانکی اخیر در آمریکا آن‌ها را به این بازار خوش‌بین کرده و پس از طلا آن‌ها فکر می‌کنند ارزهای دیجیتال مامن امنی برای سرمایه‌ها است.

:

۳۵۲۱۷

منبع خبر : خبر آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!