پترو پالایش

مشترکین پرمصرف شناسایی و پیامک‌های هشدار برای آن‌ها ارسال می‌شود

به گزارش خبرگزاری سرمایه ایرانی، بهرام نورانی رئیس تعرفه‌ها و قراردادهای شرکت ملی گاز ایران درخصوص هشدار جدی مصرف گاز در کشور اظهار کرد: هدف شرکت‌های گاز در دوره سرد امسال، خدمات‌رسانی پایدار به کلیه مشترکین است، به‌طوری که در هیچ از نقطه‌ای از کشور قطعی گاز وجود نداشته باشد. وی افزود: اصلاح و بهسازی …

به گزارش خبرگزاری سرمایه ایرانی، بهرام نورانی رئیس تعرفه‌ها و قراردادهای شرکت ملی گاز ایران درخصوص هشدار جدی مصرف گاز در کشور اظهار کرد: هدف شرکت‌های گاز در دوره سرد امسال، خدمات‌رسانی پایدار به کلیه مشترکین است، به‌طوری که در هیچ از نقطه‌ای از کشور قطعی گاز وجود نداشته باشد.

وی افزود: اصلاح و بهسازی خطوط لوله انتقال گاز از جمله اقدامات و برنامه‌هایی است که در این زمینه پیش‌بینی‌شده و سوخت و ذخیره زمستانی امسال صنایع انرژی بر (مشترکین عمده و فوق عمده) وضعیت بهتری نسبت به سال گذشته دارد و امیدواریم با مشکل قطعی مواجه نشویم.

رئیس تعرفه‌ها و قراردادهای شرکت ملی گاز ایران عنوان کرد: قرار است جلسات زمستانی در همه استان‌ها تشکیل شود و همه موظف به پیروی از تصمیمات این جلسه هستند، مصارف باید کنترل و رعایت محدودیت‌ها از جمله در ساختمان‌های دولتی انجام شود.

نورانی رعایت کامل مصوبات ابلاغی از سوی مراجع ذی‌صلاح را ضروری دانست و گفت: مقرر شده که مسئولان و مدیران استانی از ظرفیت‌های موجود برای رفع موانع پایداری شبکه استفاده کنند و از همه مهم‌تر اطلاع‌رسانی به مشترکین است که مصرف را رعایت کنند و مصرف بهینه‌ای در این زمینه داشته باشند.

وی افزود: قرار شده مشترکین پرمصرف شناسایی و پیامک‌های هشدار برای آن‌ها ارسال شود که البته این اتفاق افتاده است، همچنین پایش و بازرسی اماکن تجاری و عمومی و اخطار قطعی برق نیز در صورت مصرف نامتعارف باید انجام شود.

رئیس تعرفه‌ها و قراردادهای شرکت ملی گاز ایران گفت: معاون اول رئیس‌جمهور در بخشنامه‌ای که اخیراً ارسال کرده متذکر شده که روشن‌کردن وسایل گرمایشی ادارات یک ساعت قبل از آغاز وقت اداری و خاموش‌کردن آن‌ها یک ساعت قبل از پایان وقت اداری باید رعایت شود و این وسایل گرمایشی در روزهای تعطیل حتماً باید خاموش شوند.

نورانی اضافه کرد: معاینه فنی کلیه موتورخانه‌ها بر اساس ماده ۱۷ قانون هوای پاک، سرویس و تعمیرات دوره‌ای و نصب سامانه پایش هوشمند موتورخانه‌ها به منظور افزایش ضریب ایمنی و بازدهی از دیگر اقداماتی است که باید انجام شود.

وی با بیان اینکه کاهش حداقل ۲۰ درصدی مصرف گاز نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ باید محقق شود، گفت: اماکن ورزشی موظف شدند که از ساعت ۱۸ تمامی وسایل گرمایشی خود را خاموش کنند و سازمان‌های حراست دستگاه‌ها نیز موظف بر نظارت بر اجرای این بندها هستند.

منبع خبر : سرمایه ایرانی

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!