دسته بندی نشده

مساعدت شهرداری شیراز به اجلاسیه بین‌المللی روز جهانی مسجد

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، یکصد و بیست و چهارمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز عصر امروز _ یکشنبه پانزدهم مرداد_ با قرائت یک نطق و طرح سه لایحه فوریتی از سوی شهردار شیراز برگزار شد. اولین لایحه دو فوریتی طرح شده در این جلسه از سوی شهرداری شیراز با موضوع مساعدت …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، یکصد و بیست و چهارمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز عصر امروز _ یکشنبه پانزدهم مرداد_ با قرائت یک نطق و طرح سه لایحه فوریتی از سوی شهردار شیراز برگزار شد.

اولین لایحه دو فوریتی طرح شده در این جلسه از سوی شهرداری شیراز با موضوع مساعدت به اجلاسیه بین‌المللی روز جهانی مسجد در روزهای ۲۳ لغایت ۳۰ مرداد ماه جاری بود و با تصویب این طرح مقرر شد تا شهرداری شیراز به اجلاسیه بین‌المللی روز جهانی مسجد در سال جاری نسبت به مساعدت مبلغ سه میلیارد ریال به مرکز رسیدگی به امور مساجد استان فارس اقدام کند. برپایی موکب احمد ابن موسی (ع) در مرز شلمچه و ارائه خدمات به زائرین اربعین حسینی و همکاری با موکب احمد ابن موسی (ع) در کربلای معلی، لایحه دو فوریتی طرح شده دیگر از سوی شهرداری شیراز بود.

شهردار شیراز در این خصوص اظهار کرد: در راستای خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی، همچون سال‌های گذشته موکب احمد بن موسی (ع) در مرز شلمچه اعزام نیروی انسانی، تجهیزات و ماشین آلات، تأمین ایمنی و آتش نشانی، نظافت و جمع‌آوری پسماند، حمل و نقل زائرین و اسکان زائرین در موکب در دستور کار خواهد بود.

محمد حسن اسدی افزود: در این خصوص با ردیف بودجه مشخص تعیین شده جهت هزینه‌های برپایی موکب در مرز شلمچه ۱۰ میلیارد تومان اختصاص خواهد یافت.

اسکان رایگان زائرین استان‌های همجوار و زائرین اتباع (پاکستانی و افغانستانی) در کمپ‌های باغ جنت و زیبا شهر در ایام اربعین به مدت یک شب، مساعدت تا مبلغ سی میلیارد ریال از ردیف اعتباری جهت همکاری در خدمات رسانی موکب احمد بن موسی (ع) در کربلای معلی از دیگر موضوعات مورد اشاره شهردار شیراز در خصوص این لایحه دو فوریتی بود که در نهایت این لایحه با رأی ۱۲ نفر از اعضا شورا به تصویب رسید.

مساعدت شهرداری شیراز به قرارگاه اجتماعی امنیتی احمد ابن موسی (ع) سپاه فجر فارس جهت برپایی ایستگاه‌های مهر و محبت دیگر لایحه دو فوریتی طرح شده از سوی شهرداری شیراز بود و شهردار شیراز در این خصوص تصریح کرد: با توجه به اینکه مسائل عفاف و حجاب در جامعه بایستی به درستی بررسی و مورد توجه قرار گیرد و به ویژه به شکل ایجابی به آن توجه شود، مقرر شد تا در بلوار شهید چمران که در گذشته محل آموزش ورزش اسکیت بود یک فضای فرهنگی با عنوان ایستگاه‌های مهر و محبت بر پا شود.

اسدی گفت: پیشنهاد شد تا این ایستگاه‌ها در سایر نقاط شهر در ۱۰ مکان برپا شود.

وی با اشاره به اینکه اهداف، برنامه و فعالیت‌های این ایستگاه‌ها مشخص است، افزود: هدف از برپایی این ایستگاه‌ها ترویج عفاف و حجاب با رویکرد ایجابی، موکب شهدا و پاتوق‌هایی با این مباحث است.

شهردار کلان شهر شیراز اضافه کرد: این پیشنهاد مطرح شده است تا به مدت دو ماه ایستگاه‌های مهر و محبت در ۱۰ مکان مختلف شهر شیراز برپا شود.

گفتنی است پیشنهاد این لایحه دو فوریتی از سوی شهرداری شیراز با اعلام برخی مخالفت‌ها از سوی تعداد اعضای شورای شهر قرار گرفت و این طرح مجدد به کمیسیون فرهنگی برگشت داده شد تا بررسی بیشتر آن انجام شود.

گلایه عضو شورای شهر شیراز از وضعیت نامطلوب راه دسترسی به آرامستان بزرگ شیراز

در ادامه این جلسه عضو شورای اسلامی شهر شیراز در نطق پیش از دستور با بیان اینکه جلوداری و سربلندی شورا و شهرداری در عمران و آبادی شهر مقدس شیراز بر کسی پوشیده نیست، اظهار کرد: محرومیت زدایی از محلات محروم و مستضعف نقش اثر گذاری در ایجاد و ترویج ایمان و امید در مردم دارد. اما همچنان در مردم احساس طبقه بندی شمال و جنوب، مناطق خوش نشین و فقیر نشین، بالا شهر و پایین شهر در توزیع بودجه خدمات شهری، طرح‌های عمرانی وجود دارد.

محمدرضا هاجری افزود: مدیریت واحد شهری بایستی با تلاش مضاعف در محلات فقیر نشین و مستضعف و کم برخوردار احساس موجود را تغییر دهد تا مردم یا همان ولی نعمتان اعتماد و اطمینان بیشتر و بهتری به عدالت گستری پیدا کند.

وی اضافه کرد: شورا و شهرداری با جلسات مستمر با منابع طبیعی، محیط زیست، آب و مسکن و شهرسازی بسیاری از مشکلات و موانع موجود را پیگیری و با همدلی و هم افزایی به بسیاری از معضلات موجود پایان دهد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه دست اندازی به منابع طبیعی گسترش یافته و زمین خواری، کوه خواری و مسیل خواری علاوه بر فرصت طلبان به بعضی از موقوفه‌ها رسیده و مردم مظلوم در منگنه این دستگاه‌های غیر پاسخگو قرار دارند.

هاجری ادامه داد: در شهر شیراز جاده‌هایی وجود دارد که یک طرف آنکه دست مردم است، آباد و سرسبز و با آبخیز داری تولیدگر هستند و از طرف دیگر جاده که دست محیط زیست است، خشک و غیر آباد و جلودار آتش سوزی‌ها و سیل‌ها است.

تأمین نور شب در محور جاده خرامه شیراز به آرامستان بزرگ شیراز به نام «بهشت احمدی» از دیگر موضوعات مورد اشاره عضو شورای اسلامی شهر شیراز بود و وی افزود: علی رغم تذکرات مکرر و بررسی در کمیسیون تلفیق، در خصوص این موضوع شاهد ترک فعل ادارات و سازمان‌ها بوده و همه ساله شاهد حوادث تلخ و ناگواری هستیم.

هاجری اضافه کرد: همت مشارکتی اداره برق منطقه‌ای فارس، مسکن و شهرسازی و شورا و شهرداری، رافع مشکل موجود تأمین نور شب جاده خرامه شیراز به آرامستان بزرگ شیراز به نام «بهشت احمدی» است. این در حالی است که هر یک از دستگاه‌های اجرایی کار را گردن دیگری انداخته و مشکلات مردم را چند برابر کرده است.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز در پایان از ریاست شورا درخواست کرد تا جلسه‌ای با متولیان امر و چهار نماینده محترم شهرستان شیراز برگزار شود تا معضل و مشکل موجود را حل و فصل کند. چرا که زیبنده نیست راه دسترسی به آرامستان مرکزی شیراز شب‌ها در تاریکی و ظلمت مطلق قرار گیرد.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!