دسته بندی نشده

مراسم عزاداری عاشورای حسینی(ع) در گیلان برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، در روز عاشورا، مردم عزادار حسینی کلانشهر رشت مرکز استان گیلان با تجمع در میدان شهرداری (شهدای ذهاب) در سوگ سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) عزاداری کردند. مردم مناطق مختلف استان گیلان نیز با برگزاری آئین‌های مختلف و مراسم‌های نوحه‌خوانی، سینه‌زنی و زنجیرزنی به عزاداری پرداختند …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، در روز عاشورا، مردم عزادار حسینی کلانشهر رشت مرکز استان گیلان با تجمع در میدان شهرداری (شهدای ذهاب) در سوگ سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) عزاداری کردند.

مردم مناطق مختلف استان گیلان نیز با برگزاری آئین‌های مختلف و مراسم‌های نوحه‌خوانی، سینه‌زنی و زنجیرزنی به عزاداری پرداختند و در غم فراق سرور و سالار شهیدان و یاران باوفایش اشک ماتم ریختند.

دسته‌ها و هیئت‌های عزاداری در همه شهرها و روستاهای گیلان با حرکت در معابر و خیابان‌ها و حضور در مساجد، تکایا و اماکن زیارتی و برگزاری مراسم سوزاندن خیمه‌ها به یاد واقعه عاشورا به عزاداری پرداختند و عشق و ارادت خودشان را به اهل بیت عصمت و طهارت نشان دادند.

همچنین در روز عاشورا به یاد نماز ظهر حضرت امام‌حسین (ع)، نماز جماعت ظهر عاشورا در شهرها و روستاهای گیلان اقامه شد.

برگزاری مراسم تعزیه‌خوانی و توزیع شربت و غذای نذری در میان عزاداران حسینی جلوه‌ای دیگر از عرض ارادت گیلانیان به امام حسین (ع) در روز عاشورای حسینی بود.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!