دسته بندی نشده

مراسم بزرگداشت فردوسی فردا برگزار خواهد شد

مجید طهوریان‌عسکری در گفتگویی اظهار کرد: در شهر مشهد پس از جایگاه والای زیارت و امام رضا (ع)، پرداختن به موضوع حکیم ابوالقاسم فردوسی در حوزه فرهنگ، یکی از موضوعات مهم گفتمانی ما است به‌ویژه که در گفتمان ادبیات حماسی نیز شاهنامه فردوسی یکی از قله‌های گفتمانی در ادبیات محسوب می‌شود. وی افزود: امسال بیست‌وپنجم …

مجید طهوریان‌عسکری در گفتگویی اظهار کرد: در شهر مشهد پس از جایگاه والای زیارت و امام رضا (ع)، پرداختن به موضوع حکیم ابوالقاسم فردوسی در حوزه فرهنگ، یکی از موضوعات مهم گفتمانی ما است به‌ویژه که در گفتمان ادبیات حماسی نیز شاهنامه فردوسی یکی از قله‌های گفتمانی در ادبیات محسوب می‌شود.

وی افزود: امسال بیست‌وپنجم اردیبهشت‌ماه هم‌زمان با شب شهادت امام جعفر صادق (ع) شده است؛ به همین دلیل برنامه بزرگداشت به‌صورت ویژه، یک روز زودتر یعنی بیست‌وچهارم اردیبهشت‌ماه در مجموعه آرامگاه فردوسی برگزار خواهد شد.

رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه مراسم بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی فردا _یکشنبه بیست‌وچهارم اردیبهشت‌ماه_ در مجموعه آرامگاه این شاعر حماسه‌سرای ایرانی برگزار خواهد شد، گفت: سال گذشته مراسم باشکوهی با حضور اقشار مختلف مردم، هموطنان و سفرای کشورهای مختلف برگزار کردیم و امسال نیز برنامه‌های دیگری مانند سال گذشته پیش‌بینی شده است.

وی تصریح کرد: همایش علمی فردوسی با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد در مجموعه این دانشگاه آغاز خواهد شد و در این برنامه، نشان فردوسی به دانش‌پژوهان اعطا خواهد شد.

طهوریان‌عسگری اضافه کرد: سال گذشته، بیست‌وپنجم اردیبهشت تا سوم خرداد به نام هفته ادب و حماسه نام‌گذاری شد، امسال نیز پس از شهادت امام جعفر صادق (ع) یعنی از بیست‌وهفتم اردیبهشت‌ماه تا سوم خردادماه هر شب برنامه‌های باشکوهی را از ساعت ۱۹ تا ۲۲ در مجموعه آرامگاه فردوسی پیش‌بینی کردیم که برنامه‌ها مرتبط با ادبیات حماسی پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: برنامه‌های امسال شامل اجرای تئاتر و موسیقی و برگزاری برنامه کشتی با چوخه در روز بیست‌وهشتم اردیبهشت‌ماه خواهد بود که علاقه‌مندان می‌توانند با حضور در این برنامه‌ها اوقات خوشی را در کنار خانواده‌های خود سپری کنند.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!