دسته بندی نشده

مدیریت شهری پایتخت مقابل ساخت‌وسازهای غیرمجاز می‌ایستد

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، مهدی چمران امروز_ پنج‌شنبه نوزدهم مردادماه_ در دومین نشست کارگروه و راهکارهای افزایش تاب‌آوری شهر تهران و سازه‌ها در برابر زلزله، اظهار کرد: زیرساخت‌ها و سازه‌های شهری باید به نحوی طراحی و اجرا شود تا در زمان وقوع زلزله و حوادث دیگر کمترین خسارت را داشته باشد. وی افزود: …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، مهدی چمران امروز_ پنج‌شنبه نوزدهم مردادماه_ در دومین نشست کارگروه و راهکارهای افزایش تاب‌آوری شهر تهران و سازه‌ها در برابر زلزله، اظهار کرد: زیرساخت‌ها و سازه‌های شهری باید به نحوی طراحی و اجرا شود تا در زمان وقوع زلزله و حوادث دیگر کمترین خسارت را داشته باشد.

وی افزود: باید شهر را به سمت ایمن‌سازی سوق دهیم تا شهروندان از طرح‌ها و مشوق‌ها در بافت‌های فرسوده استفاده کنند و بتوانیم به منظور ایمن‌سازی بافت عملکرد مطلوبی داشته باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: ساختمان‌هایی در گذشته در شهر احداث شده که هنگام ساخت نظارت در طراحی و اجرا به صورت مطلوب وجود نداشته است و سبب شد اتفاق‌های تلخ رخ دهد؛ بنابراین باید نظارت خوبی بر احداث ساختمان‌ها ایجاد شود تا شاهد وقایع این چنینی نباشیم.

چمران ادامه داد: مدیریت شهری پایتخت با تمام توان مقابل ساخت‌وسازهای غیرمجاز خواهد ایستاد و به سوداگران ساخت‌وسازهای ساختمان، اجازه نخواهیم داد بدون فونداسیون با جان مردم بازی کنند. نمونه آن را نیز در منطقه ۱۹ تهران شاهد بودیم که ساخت‌وسازهای غیرمجاز تخریب می‌شود.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!