دسته بندی نشده

ماین نیوز – مجوز ۲ شرکت سرمایه‌گذار معدن تیتانیوم در قلعه‌گنج ابطال می‌شود

مجوز ۲ شرکت سرمایه‌گذار معدن تیتانیوم در قلعه‌گنج ابطال می‌شود گروه معادن – رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: مجوز ۲ شرکت سرمایه‌گذار معدن تیتانیوم در شهرستان قلعه گنج به دلیل فعالیت نداشتن ابطال و بزودی به شرکت جدیدی مجوز داده می‌شود.   به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، مسلم مروجی روز …

مجوز ۲ شرکت سرمایه‌گذار معدن تیتانیوم در قلعه‌گنج ابطال می‌شود

گروه معادن
– رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: مجوز ۲ شرکت سرمایه‌گذار معدن تیتانیوم در شهرستان قلعه گنج به دلیل فعالیت نداشتن ابطال و بزودی به شرکت جدیدی مجوز داده می‌شود.

مجوز ۲ شرکت سرمایه‌گذار معدن تیتانیوم در قلعه‌گنج ابطال می‌شود

 

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، مسلم مروجی روز دوشنبه در نشست شورای اداری شهرستان قلعه گنج اظهار کرد: پس از بازدید از یکی از معادن توافق شد که استخراج معدن تیتانیوم در قلعه گنج به شرکت پاسارگاد سپرده شود.

وی افزود: از فرماندار قلعه گنج تقاضا داریم با توجه به اینکه معادن تیتانیوم نیاز به آب زیادی دارد برای تامین آب مورد نیاز اقدامات لازم را انجام دهد.

مروجی همچنین با بیان اینکه آینده کشور و دنیا در حوزه تیتانیوم است و فلز مهمی محسوب می‌شود اضافه کرد: اینک ۵۰۳ نفر در معدن تیتانیوم کهنوج کار می‌کنند.

جنوب استان کرمان شامل هفت شهرستان است که براساس اکتشافات ۲۰ ماده معدنی در این منطقه شناخته شده و این خطه در ادامه زون مسی قرار گرفته است‌.

تیتانیوم، مس، کرومیت، منگنز، طلا و آهک از جمله ظرفیت های معدنی جنوب کرمان به شمار می رود.

۷۰ درصد از مناطق جنوب کرمان به علت انجام نشدن فعالیت اکتشافی پهنه بندی شده لذا در این زمینه ۱۴ پهنه تعریف و برای ۱۰ پهنه پروانه اکتشاف صادر شده است.

براساس گزارش ها ۳۱۴ پروانه اکتشاف، ۹۸ گواهی کشف و ۱۱۰ پروانه بهره برداری معدن در حوزه مس، آهن، تیتانیوم، کرومیت و سنگ ساختمانی جنوب کرمان تاکنون صادر شده است.

تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۱

کد مطلب: ۶۴۳۸۰

 

مرجع : خبرگزاری ایرنا

 

منبع خبر : ماین نیوز

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!