دسته بندی نشده

ماین نیوز – رشد ۷۵ درصدی ارزش افزوده معادن در حال بهره‌برداری در کشور

رشد ۷۵ درصدی ارزش افزوده معادن در حال بهره‌برداری در کشور گروه معادن – مرکز آمار ایران اعلام کرد: معادن در حال بهره‌برداری کشور در سال گذشته ۲ میلیون میلیارد ریال ارزش افزوده ایجاد کرده‌اند که نسبت به سال قبل ۷۵.۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.   به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، نتایج طرح آمارگیری …

رشد ۷۵ درصدی ارزش افزوده معادن در حال بهره‌برداری در کشور

گروه معادن
– مرکز آمار ایران اعلام کرد: معادن در حال بهره‌برداری کشور در سال گذشته ۲ میلیون میلیارد ریال ارزش افزوده ایجاد کرده‌اند که نسبت به سال قبل ۷۵.۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.

رشد ۷۵ درصدی ارزش افزوده معادن در حال بهره‌برداری در کشور

 

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، نتایج طرح آمارگیری از معادن در حال بهره‌برداری کشور سال ١۴٠١ منتشر شد.

در سال ١۴٠٠ معادن در حال بهره‌برداری کشور ٢ میلیون و ١٩٧ هزار و ۵۴۶ میلیارد ریال ارزش افزوده ایجاد کرده‌اند که نسبت به سال قبل ٧۵,۶درصد افزایش نشان می‌دهد.

مرکز آمار ایران چهلمین طرح آمارگیری از معادن در حال بهره‌برداری کشور را به منظور تهیه آمار و اطلاعات مربوط به عملکرد این بخش و محاسبه سهم آن در تولید ناخالص داخلی کشور، همچنین اتخاذ سیاست‌های اقتصادی و ارزیابی نتایج برنامه‌ها، اجرا کرده است.

این آمارگیری در سال ١۴٠١ با مراجعه به ٧٢۵٠ معدن برای دستیابی به اطلاعات نهایی شده سال ١۴٠٠ معادن کشور، اجرا شده است (روش جمع‌آوری اطلاعات معادن به صورت سرشماری است).

مروری بر نتایج به دست آمده نشان دهنده موارد زیر است:

در سال ١۴٠٠ تعداد معادن درحال بهره‌برداری کشور ۶٠٢۵ معدن بوده که نسبت به سال قبل ۴,٢ درصد (٢۴٣ معدن) افزایش داشته است.

در سال ١۴٠٠ تعداد شاغلان معادن درحال بهره‌برداری کشور ١٣٠٣۵٨ نفر بوده که نسبت به سال قبل ٨,٣ درصد (١٠٠٣١ نفر) افزایش داشته است.

در سال ١۴٠٠ معادن در حال بهره‌برداری کشور ٢١٩٧۵۴۶ میلیارد ریال ارزش افزوده ایجاد کرده‌اند که نسبت به سال قبل ٧۵,۶درصد افزایش نشان می‌دهد.

استان­های کرمان، یزد و خراسان رضوی به ترتیب با ١٠٩۶٠۵٢، ۴٠٢۴٩۴ و ١٧٨١۵١ میلیارد ریال بیش‌ترین ارزش افزوده را داشته‌اند.

در سال ١۴٠٠، حدود ۴٨۵٠۵٧ هزار تن مواد معدنی به ارزش ٢٧۵٠٢۴١ میلیارد ریال تولید شده که نسبت به سال قبل از نظر مقدار ٣٨٧٠۵ هزار تن و از نظر ارزش ١٢۵۶۵۴۶ میلیارد ریال، به ترتیب معادل ٨,٧درصد و ٨۴.١درصد افزایش داشته است.

در سال ١۴٠٠، ارزش سرمایه‌گذاری معادن در حال بهره‌برداری کشور معادل ٧٨٧۶۵ میلیارد ریال بوده که نسبت به سال قبل ۴٣,۶ درصد افزایش داشته است.

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۴

کد مطلب: ۶۴۹۷۹

 

مرجع : خبرگزاری دانشجو

 

منبع خبر : ماین نیوز

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!