دسته بندی نشده

ماین نیوز – در تعطیلی معادن به دلیل آلودگی هوا منطقی و عادلانه برخورد کنیم

  به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، علیرضا فخاری در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان قدس اظهار داشت: محصولات تولیدی تعدادی از شرکت‌های فعال در شهرستان قدس، قابل رقابت با بهترین برندهای دنیا است، پذیرفتنی نیست امروز کسی که در جهاد تولید و در خط مقدم مبارزه می کند ما به عنوان …

در تعطیلی معادن به دلیل آلودگی هوا منطقی و عادلانه برخورد کنیم

 

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، علیرضا فخاری در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان قدس اظهار داشت: محصولات تولیدی تعدادی از شرکت‌های فعال در شهرستان قدس، قابل رقابت با بهترین برندهای دنیا است، پذیرفتنی نیست امروز کسی که در جهاد تولید و در خط مقدم مبارزه می کند ما به عنوان پشتیبان از او حمایت همه جانبه نکنیم.

وی با اشاره به بازدیدی که از یک واحد تولیدی تعطیل شده در شهرقدس داشت، افزود: شایسته نیست کارگاهی را که تولیداتش با محصولات خارجی وارداتی رقابت می کند به دلایل واهی به تعطیلی بکشانیم، در حالیکه آن واحد آلایندگی ندارد.

این مسئول خاطرنشان کرد: باید تعارفات و محافظه کاری را کنار گذاشته و فرآیند اصلاح را آغاز کنیم و چرا کار امروز را به فردا می اندازیم؟

استاندار تهران با بیان مشکلات مطرح شده در این جلسه اضافه کرد: اگر واحدی مجوز توسعه می خواهد و شهرداری به علت فضای سبز اجازه ساخت و ساز را نمی دهد، چرا تولید کننده را بلاتکلیف گذاشتیم یا باید طبق قانون اجازه ساخت بدهیم یا ملک را خریداری کنیم، همین تصمیات است که مردم را اذیت می کند.

وی ادامه داد: در شهرک های صنعتی شهرستان قدس که توسط بخش خصوصی اداره می شود شهرداری یک قانون و بخش خصوصی قانون دیگری را اجرا می کند که این موجب سردرگمی صنایع فعال در این شهرکها و ایجاد مشکل در بخش تولید می شود.

این مسئول در پاسخ به مشکلات تولید کنندگان در بخش تسهیلات بانکی نیز گفت: بیش از ۷۰ درصد بانک‌ها خصوصی هستند و نگاه اقتصادی آنها بر این اصل استوار است که منافعشان را در جایی سرمایه گذاری کنند که بیشترین سود، در کوتاهترین زمان بازگردد، ولی ما در اجرای تبصره ۱۶ و ۱۸ آنچه تخصیص پیدا می کند را دنبال می کنیم.

فخاری از تولیدکنندگانی که برای دریافت تسهیلات اقدام کردند خواست برای کار توسعه و تولید اقداماتشان را رها نکنند.

این مسئول با بیان بازنگری تعرفه های اختصاص یافته برای آب، برق و گاز اظهار داشت: به منظور پایین نگهداشتن هزینه تولید تعرفه های صنعتی با بهای کمتر در نظر گرفته شده که در شهرستان برای برخی از صنایع این امر لحاظ نمی شود که باید بررسی شود.

استاندار تهران در مورد یکی از چالش های شهرک های صنعتی که اوقافی بودنگ آنهاست، گفت: این مساله مربوط به سازمان اوقاف و امور خیریه است، ولی می توان با اعتبار بخشیدن به اجاره‌ نامه های صنایع با اوقاف اعتبار ببخشیم تا مشکل وثیقه بانکی برای دریافت تسهیلات حل شود.

وی در پاسخ به گلایه بخش معادن شهرستان در خصوص تعطیلات ۲ ماه در سال به دلیل آلودگی هوا، خاطرنشان کرد: گاهی اوقات آلایندگی موتور سیکلت ها در سطح شهر آلایندگی بیشتری از این معادن تولید می کنند، ولی چون معادن در تیر رس ما هستند بلافاصله اقدام به تعطیل کردن آنها می کنیم، که باید در این مورد تجدیدنظر شده و امسال تصمیم منطقی و عادلانه تری بگیریم.

فخاری از مسئولان خواست قوانین را با مسائل شهرستان تطبیق دهند و برای همه جا یک نسخه واحد نپیچند و شکل گیری شهرستان قدس بر پایه جغرافیای صنعتی را بازنگری کنند.

استاندار تهران از مسئولان شهرستان خواست تا چند صنعت مادر را به عنوان غالب فعالیت‌ها در شهرک‌های صنعتی بازتعریف کنند و تو جه داشته باشند اگر دانشگاهی مثل دانشگاه آزاد در شهرستان ایجاد می شود، باید در جهتی دانشجو تربیت کند که متناسب با نیاز صنایع شهرستان باشد.

فخاری بیان داشت: توفیق داشتیم به بهانه رفع موانع تولید، خدمت تولیدکنندگان برسیم از جضور خوب و موثر مدیران که برای رفع مشکلات شهرستان تلاش کردند،تشکر می نمایم.

وی با اشاره به اینکه بسیار مشکلات ما پیش افتاده و سطحی است، گفت: زمانی که از نزدیک با مشکلات شهرستان مواجه می شویم هیچ گونه پیچیدگی نمی بینیم، ما خودمان گره در گره ایجاد میکنیم.

فخاری با بیان اینکه تولید، امنیت اقتصادی در کشور ایجاد میکند، گفت: ما در تولید و اقتصاداز ۲ ناحیه حماقت یا حسادت لطمه میخوریم.جایی که چشمانمان را میبندیم و باطل جلوه میکنیم عین حماقت است و ضرر آن به عموم مردم میرسد .

فخاری تاکیدکرد: هوشیاری مسئولین ما مهم است .اگر می خواهید تداوم استقلال داشته باشیم و در راستای امنیت اجتماعی ، اقتصادی پیش رویم؛ بایستی محکم ، استوار و پرقدرت پیش رفته و این موانع را از میان برداریم.

این مقام استانی افزود: پذیرفتنی نیست امروز کسی که در جهاد تولید و در خط مقدم مبارزه می کند ما به عنوان پشتیبان از او حمایت همه جانبه نکنیم.

وی در حمایت از جوانان که درگیر مشکلات تولید هستند، گفت: این جوان نمی تواند صبر کند، امید ما در کشور به همین جوانان است، نباید کاری کنیم که بار و بندیل سفر را بسته و به خارج از کشور برود.

فخاری با اشاره به بازدیدی که از یک واحد تولیدی تعطیل شده در شهرقدس داشت، گفت: شایسته نیست کارگاهی را که تولیداتش با محصولات خارجی وارداتی رقابت می کند به دلایل واهی و مثلا بهانه محیط زیستی به تعطیلی بکشانیم، در حالیکه آن واحد آلایندگی ندارد.

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۱۹

منبع خبر : ماین نیوز

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!