کشت و صنعت

ماین نیوز – بررسی نحوه هزینه‌کرد حقوق دولتی معادن در کمیسیون صنایع مجلس؛ عملکرد دولت کمتر از اعتبار پیش‌بینی شده است

طاهری خبر داد: بررسی نحوه هزینه‌کرد حقوق دولتی معادن در کمیسیون صنایع مجلس؛ عملکرد دولت کمتر از اعتبار پیش‌بینی شده است گروه معادن – رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی نحوه هزینه‌کرد حقوق دولتی معادن در نشست امروز کمیسیون متبوعش خبر داد.   به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، مصطفی طاهری در تشریح …

طاهری خبر داد:

بررسی نحوه هزینه‌کرد حقوق دولتی معادن در کمیسیون صنایع مجلس؛ عملکرد دولت کمتر از اعتبار پیش‌بینی شده است

گروه معادن
– رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی نحوه هزینه‌کرد حقوق دولتی معادن در نشست امروز کمیسیون متبوعش خبر داد.

بررسی نحوه هزینه‌کرد حقوق دولتی معادن در کمیسیون صنایع مجلس؛ عملکرد دولت کمتر از اعتبار پیش‌بینی شده است

 

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، مصطفی طاهری در تشریح نشست امروز(دوشنبه ۱۶ آبان ماه) کمیسیون صنایع و معادن به حضور مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاونان وی در این جلسه اشاره کرد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جلسه امروز عملکرد جزء ۳ بند(ط) تبصره (۷) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور درباره حقوق دولتی معادن بررسی شد، افزود: حقوق دولتی معادن طی دو سال اخیر مسیر مناسبی را طی کرده و به سمت شفافیت پیش می‌رود و از یکهزار میلیارد تومان در سال‌های گذشته به ۴۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی اضافه کرد: براساس قانون، حقوق دولتی معادن هزینه‌کردهای مختلفی دارد؛ ۱۵ درصد این اعتبارات به استان‌های محل استقرار معادن، ۱۲ درصد به منابع طبیعی، ۳ درصد به نظام مهندسی برای تحقق اهداف تعیین شده در قانون مربوطه، ۶۵ درصد به وزارت صمت برای توسعه زمین‌شناسی و اکتشاف و صنایع معدنی و ۵ درصد به صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی باید اختصاص یابد که در نشست امروز موضوع اختصاص ۱۵ درصد از حقوق دولتی معادن به شهرستان‌های محل استقرار معادن بررسی شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: از یک سو عملکرد دولت در این زمینه کمتر از اعتبار پیش‌بینی شده است و از سوی دیگر در تبصره‌ها، ۱۵ درصد حقوق دولتی معادن باید به استان‌ها اختصاص یابد اما مسائلی در این رابطه وجود دارد که برای جبران این موضوع در نشست امروز تدبیری اندیشیده شد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره میزان وصول حقوق دولتی معادن، گفت: وصول حقوق دولتی معادن طی سال یکنواخت نیست و در نیمه دوم سال بهتر است.

تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۲

کد مطلب: ۶۳۲۲۶

 

مرجع : خانه ملت

 

منبع خبر : ماین نیوز

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!