اقتصاد کلان

ماجرای واژگونی محموله خودروهای وارداتی

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، روز گذشته ویدئویی در فضای مجازی منتشر شد که حاکی از واژگونی یک محموله خودرو بود. برخی از رسانه‌ها اعلام کردند که براساس این ویدئو نخستین محموله خودروهای کارکرده وارداتی که از محور شیراز به اصفهان در حال جابه‌جایی بوده، واژگون شده است. پس از انتشار این ویدئو، مهدی …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، روز گذشته ویدئویی در فضای مجازی منتشر شد که حاکی از واژگونی یک محموله خودرو بود. برخی از رسانه‌ها اعلام کردند که براساس این ویدئو نخستین محموله خودروهای کارکرده وارداتی که از محور شیراز به اصفهان در حال جابه‌جایی بوده، واژگون شده است.

پس از انتشار این ویدئو، مهدی ضیغمی سرپرست سازمان توسعه تجارت درباره فیلم منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر واژگونی نخستین محموله خودروهای کارکرده وارداتی آن را کذب دانسته و عنوان کرد: هیچیک از شرکت‌های وارد کننده خودرو هم که ثبت سفارش خودرو کرده‌اند خبری مبنی بر واژگونی محموله وارداتی خود به ما اعلام نکرده‌اند.

وی افزود: احتمالاً این محموله‌ای که فیلم آن در فضای مجازی منتشر شده مربوط به خودروهایی است که از طریق خاک ایران به کشورهای دیگر ترانزیت می‌شود.

ضیغمی گفت: سال گذشته ۸۰۰۰ خودرو از طریق خاک ایران به عراق و آسیای مرکزی ترانزیت شد، خودروهایی از کشورهای مختلف از جمله آمریکا که از خلیج فارس وارد ایران شده و از طریق مرز کردستان عراق و شلمچه و همچنین مرزهای شمالی عبور کرده‌اند.

وی در پایان با تکذیب واردات خودروهای دست دوم تاکید کرد؛ هنوز آئین نامه واردات این خودروها ابلاغ نشده است.

گفتنی همچنان مشخص نیست این محموله حاوی چه خودروهایی بوده است.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!