دسته بندی نشده

ماجرای استیضاح شهردار اراک از زبان عضو شورای شهر

عباس خسروانی در گفتگویی با اشاره به استیضاح شهردار اراک در صحن علنی شورای این شهر اظهار کرد: استیضاح شهردار به دلیل نامه پنج عضو شورا به حدنصاب نرسید، از این پنج عضو سه عضو جزو امضا کنندگان طرح سوال از شهردار و حتی جزو آغازکنندگان طرح استیضاح بودند اما از پاسخ‌های شهردار در صحن …

عباس خسروانی در گفتگویی با اشاره به استیضاح شهردار اراک در صحن علنی شورای این شهر اظهار کرد: استیضاح شهردار به دلیل نامه پنج عضو شورا به حدنصاب نرسید، از این پنج عضو سه عضو جزو امضا کنندگان طرح سوال از شهردار و حتی جزو آغازکنندگان طرح استیضاح بودند اما از پاسخ‌های شهردار در صحن علنی قانع شدند و او را برای ادامه کار واجد صلاحیت دانستند.

وی افزود: درآمد ۱۱ ماهه شهرداری اراک در سال جاری ۲,۲۴۵ میلیارد تومان است که تاکنون بیش از ۹۴ درصد درآمد پیش‌بینی شده شهرداری محقق شده است که نشان می‌دهد شهرداری مشکل مالی ندارد.

عضو شورای شهر اراک ادامه داد: سهم بودجه ۱۱ ماهه عمرانی شهرداری ۱,۷۰۰ میلیارد تومان بوده است که از این مبلغ ۸۴۷ میلیارد تومان هزینه شده که معادل ۵۰ درصد عملکرد است، البته اگر پیش پرداخت‌ها و علی‌الحساب ها را از این عدد کم کنیم، عملکرد عمرانی شهرداری ۳۶ درصد است.

وی تصریح کرد: بسیاری از پروژه‌ها عملکرد کمتر از ۲۰ درصد دارد در حالی که این پروژه مربوط به دو سال گذشته است و با نقدینگی خوب شهرداری باید در سال جاری به اتمام می‌رسید.

خسروانی اضافه کرد: حدود ۸۶۰ میلیارد تومان پول در حساب‌های شهرداری است که ۱۵۰ میلیارد آن غیر نقد و ۷۱۰ میلیارد آن نقدی است که شهرداری این پول‌ها را در بانک ذخیره کرده و ماهیانه حدود سه میلیارد تومان سود دریافت می‌کند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اراک خاطر نشان کرد: شهرداری با توجه دارایی‌ها و امکاناتی که در اختیار دارد، با سرعت کم عمل می‌کند و قدرت خدمت رسانی مطلوب به مردم را ندارد که نشان از ناتوانی مدیریت مجموعه است.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!