دسته بندی نشده

لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری یزد تقدیم شورای اسلامی شهر شد

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، عزیزالله سیفی امشب_دوشنبه دهم بهمن‌ماه_ در نشست علنی فوق العاده شورای اسلامی شهر یزد ضمن قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته توسط شهردار و مجموعه مدیریت شهری در نوشتن لایحه بودجه اظهار کرد: شهردار شهر جهانی یزد، لایحه بودجه پیشنهادی به مبلغ چهار هزار و دویست میلیارد تومان را تقدیم …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، عزیزالله سیفی امشب_دوشنبه دهم بهمن‌ماه_ در نشست علنی فوق العاده شورای اسلامی شهر یزد ضمن قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته توسط شهردار و مجموعه مدیریت شهری در نوشتن لایحه بودجه اظهار کرد: شهردار شهر جهانی یزد، لایحه بودجه پیشنهادی به مبلغ چهار هزار و دویست میلیارد تومان را تقدیم شورای اسلامی شهر یزد کرد.

وی ادامه داد: این بودجه بر اساس دستورالعمل ابلاغی و بخشنامه بودجه ۱۴۰۲ شهرداری‌های وزارت کشور، پس از بررسی پیشنهادات مناطق و سازمان‌ها و برگزاری جلسات مختلف و با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی شهروندان، تهیه و تدوین شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد افزود: بودجه سال آینده با توجه به تورم موجود و شرایط اقتصادی شهروندان محاسبه شده و مبلغ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از این بودجه در بخش جاری و ۲ میلیارد و ۹۰۰ تومان تومان نیز در بخش عمرانی است.

وی گفت: در بخش پروژه‌های کلان نیز برای آزادسازی و ایجاد معابر جدید ۵۰۰ میلیارد ریال، تقاطع هم سطح هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال، آسفالت معابر ۲۰۰ میلیارد ریال، تغییر سیمای شهر ۹۰۰ میلیارد ریال، احداث بلوار شهید موحدین ۵۰۰ میلیارد ریال و جهت احداث پردیس فرهنگی شهر ۵۰۰ میلیارد ریال بودجه در نظر گرفته شده است.

سیفی تأکید کرد: عدالت محوری در همه فعالیت‌ها و توزیع عادلانه خدمات شهری، افزایش اختیارات مناطق براساس سیاست محله محوری، افزایش درآمد مستمر، بهره‌گیری از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری، الویت‌دهی به تکمیل پروژه‌های نیمه تمام، توجه به جایگاه یزد شهر میراث جهانی و رشد و پیشرفت گردشگری از مهم‌ترین راهبردهای اساسی در تنظیم بودجه سال ۱۴۰۲ است.

به گزارش سرمایه ایرانی، بودجه پیشنهادی در بخش منابع شامل درآمدهای عمومی و اختصاصی ۵۸ درصد، واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای (فروش اموال منقول و غیر منقول) ۱۲ درصد، واگذاری دارایی‌های مالی (وام و اوراق) ۲۴ درصد، استفاده از مازاد دورهای قبل پنج درصد و کمک اعطایی دولت یک درصد است.

طبق قانون پس از تقدیم بودجه پیشنهادی توسط شهردار، باید کاربررسی آن تا پایان بهمن ماه سال جاری توسط شورای اسلامی شهر به اتمام برسد.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!