دسته بندی نشده

قیمت گاز در اروپا ۱۳ درصد افزایش یافت- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، شرکت گازپروم روسیه در روز سه‌شنبه اعلام کرد عرضه گاز طبیعی از طریق خط لوله نورد استریم به آلمان ۴۰ درصد نسبت‌به برنامه قبلی کاهش خواهد یافت که نتیجه تأخیر در تعمیر تجهیزات است. به‌این‌ترتیب قیمت گاز در اروپا ۱۳ درصد افزایش یافت. طبق اطلاعیه گازپروم، شرکت …

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، شرکت گازپروم روسیه در روز سه‌شنبه اعلام کرد عرضه گاز طبیعی از طریق خط لوله نورد استریم به آلمان ۴۰ درصد نسبت‌به برنامه قبلی کاهش خواهد یافت که نتیجه تأخیر در تعمیر تجهیزات است. به‌این‌ترتیب قیمت گاز در اروپا ۱۳ درصد افزایش یافت.

طبق اطلاعیه گازپروم، شرکت زیمنس در بازگرداندن واحدهای کمپرسور گاز از تعمیرات تأخیر داشته و مشکلات فنی مانع فرستادن مقادیر تعیین‌شده گاز در بزرگ‌ترین خط لوله گاز به اروپا می‌شود. درحال‌حاضر فقط ۳ واحد کمپرسور، گاز را از ایستگاه پورتووایا در دریای بالتیک به سمت غرب پمپ می‌کنند.

شرکت گازپروم روسیه اعلام کرد درحال‌حاضر تنها ۱۰۰ میلیون مترمکعب گاز از خط لوله نورد استریم به سمت اروپا فرستاده می‌شود، درحالی‌که این رقم قرار بود ۱۶۷ میلیون مترمکعب باشد.

کاهش عرضه گاز از طریق خط لوله نورد استریم به آلمان به‌عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا قیمت گاز در این قاره را در روز سه‌شنبه دو رقمی کرد. شاخص قیمت گاز در اروپا ۱۳ درصد بالا رفته و قیمت گاز در انگلیس ۱۱ درصد افزایش‌یافته است.

عرضه گاز روسیه به اروپا بدون در نظر گرفتن کشورهایی که صادرات گاز روسیه به آن‌ها متوقف‌شده، کاهش یافته‌است. اوکراین در ماه گذشته جریان گاز از روسیه به اروپا را در سوخرانیوکا به‌خاطر مداخله نیروهای اشغالگر در فرایندهای فنی متوقف کرد. سوخرانیوکا یکی از دو نقطه ترانزیت گاز روسیه به اروپا از طریق خاک اوکراین است. به‌این‌ترتیب یک‌سوم جریان گازی که از اوکراین به اروپا می‌رفت متوقف شد.

از طرف دیگر، خط لوله نورد استریم که اوکراین را دور میزند، در ماه آینده برای ۲ هفته به‌منظور تعمیرات و نگهداری معمول بسته خواهد بود. به‌این‌ترتیب هیچ جریان گازی به آلمان وجود نخواهد داشت.

انتهای پیام/۳۶


منبع

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!