اقتصاد جهانی

قیمت جهانی نفت ثابت باقی ماند

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،قیمت ماه نوامبر نفت برنت با افزایشی ۱۶ سنتی به ۸۸٫۷۱ دلار درازای هر بشکه رسید و هر بشکه نفت خام وست تگزاس برای ماه اکتبر با افزایش ۱۸ سنتی باقیمت ۸۵٫۷۳ دلار معامله شد. به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،به گفته کارشناسان پیش‌بینی احتمال کاهش بیشتر تولید نفت توسط …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،قیمت ماه نوامبر نفت برنت با افزایشی ۱۶ سنتی به ۸۸٫۷۱ دلار درازای هر بشکه رسید و هر بشکه نفت خام وست تگزاس برای ماه اکتبر با افزایش ۱۸ سنتی باقیمت ۸۵٫۷۳ دلار معامله شد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،به گفته کارشناسان پیش‌بینی احتمال کاهش بیشتر تولید نفت توسط اعضای اوپک پلاس یکی از اصلی‌ترین عوامل تأثیرگذار بر قیمت نفت به شمار می‌رود؛ اما هم‌زمان افزایش مداوم تولید نفت توسط آمریکا می‌تواند افزایش بیشتر قیمت نفت را کنترل کند. 

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،روسیه به‌تازگی اعلام کرده است که با شرکای خود در اوپک بر سر پارامترهای تداوم کاهش صادرات نفت به توافق رسیده است و انتظار می‌رود در هفته جاری بیانیه‌ای رسمی جزئیات کاهش برنامه‌ریزی‌شده توسط این کشورها را اعلام کند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،روسیه پیش‌ازاین هم اعلام کرده بود که در پی کاهش ۵۰۰ هزار بشکه در روز صادرات نفت در ماه اوت، در ماه سپتامبر هم روزانه ۳۰۰ هزار بشکه در روز از صادرات نفت خود خواهد کاست. همچنین انتظار می‌رود عربستان سعودی کاهش داوطلبانه روزانه ۱ میلیون بشکه در روز را تا ماه اکتبر تمدید کند.

منبع خبر : اتاق ایران آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!